Багато українців намагаються заощаджувати електроенергію в побуті, щоб зменшити рахунки за комуналку. Для цього ми вимикаємо світло, виходячи з приміщення, правильно завантажуємо пральну машинку, користуємось енергоощадними приладами тощо.
Але мало хто враховує ще один важливий фактор – споживання енергії приладами "в режимі сну".
Річ у тім, що навіть після натискання кнопки вимкнення деякі прилади продовжують функціонувати та споживати енергію. Підраховано, що сумарне споживання електроприладів у такому режимі складає 350-400 кВт/год на рік.
Тому на ніч та перед від'їздом потрібно обов'язково вимикати цю техніку, витягуючи штекери із розетки. Крім економії, це дозволить захистити прилади від пошкоджень під час перепадів електроенергії.
У багатьох оселях цей прилад завжди підключений до розетки. Але тоді не варто дивуватися великим рахункам за електрику. Не забувайте повністю вимикати телевізор кожного разу після перегляду.
Вимикати з розетки потрібно і стаціонарні комп’ютери, і ноутбуки. Хоч і в невеликій кількості, але вони продовжують споживати енергію, доки залишаються підключеними до мережі.
Якщо кабель зарядки залишається в розетці на кілька годин поспіль, це сприяє не тільки підвищенню витрат енергії, але й швидкому виходу його з ладу.
Цей прилад також треба вимикати з розетки на ніч, інакше витрата електроенергії триватиме.
Аналогічну особливість мають обігрівачі. Тому варто вимикати цю техніку з розетки, щойно завершивши використання.