Україна готується перейти на зимовий час: коли та як переведуть годинники



У неділю, 29 жовтня, Україна перейде на зимовий час. Стрілки годинника переведуть на годину назад.

Перехід з літнього на зимовий час традиційно здійснюється щороку в останню неділю жовтня. Годинник потрібно буде перевести назад о 4.00. У цей час люди, зазвичай, сплять, тому можна зробити це заздалегідь. Що стосується техніки, то комп'ютери, ноутбуки, смартфони та планшети змінять час автоматично.

Нагадаємо, що переведення годинника пов'язане з необхідністю більш ефективно використовувати денне світло. Ініціатива вперше надійшла 1784 року від Бенджаміна Франкліна. Справа в тому, що зменшивши період активності на годину вранці восени вдається отримати додаткове світло. Таким чином, можна заощадити електроенергію у вечірній період. У СРСР перехід на літній та зимовий час стали практикувати з 1981 року.

В Україні неодноразово порушували питання про збереження єдиного часового режиму. Однак воно роками залишається відкритим. У нашій країні значна відстань між західними та східними областями, тому жити в одному часовому поясі всією країною протягом усього року неможливо.

Наприклад, якщо назавжди залишити літній час схід сонця у західних регіонах надто пізнім, а йти на навчання чи на роботу доведеться у темряві. При постійному зимовому часі у східних регіонах темніти буде занадто рано, а сонце підніматиметься майже посеред ночі.

Як підготуватися до переведення годинників

Медики звернули увагу, що переведення годинників негативно відбивається на роботі людського організму. У багатьох людей порушуються біоритми, знижується працездатність та погіршується самопочуття.

За кілька днів, а краще за тиждень до зміни літнього часу на зимовий, потрібно постаратися раніше лягати спати. Можна прийняти перед сном розслаблюючу гарячу ванну, а вранці контрастний душ. Також не варто пити каву по обіді, а ввечері – обмежити використання комп'ютерної техніки. Бажано здійснювати прогулянки та робити легкі фізичні вправи. Важливо уникати сильного стресу, відмовитися від алкоголю та пити більше чистої негазованої води



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW