На Чернігівщині досі працює школа, якій вже понад 100 роківЩе у 1911 році в селі Ільмівка, що на Городнянщині, була збудована земська школа, яка досі працює за своїм призначенням.

Про це пише «Чернігівщина туристична»

З проханням знайти хоч якусь інформацію про столітню школу, «Чернігівщина туристична» звернулася до місцевих краєзнавців та архітекторів, Городнянського музею, який, у свою чергу, отримав дані від вчителів цієї школи.

Інформації знайшли небагато, проте вирішили поділитися. Ця, земська школа, в архітектурному стилі якої є риси модерну, була збудована в Ільмівці у 1911 році, до того в селі працювала церковно-приходська школа.

На початку в освітньому закладі було створено чотири класи, де навчались діти місцевих селян. З 1921 р. школа стала називатись радянською школою «І ступеня», а з 1925 – Ільмівська семирічна школа.

Один із старожилів села згадував, що у той час учні ходили до школи у постолах, бо іншого взуття не мали. Книжок було обмаль, на всіх не вистачало, тому користувались по черзі. Всі свої приладдя учні носили у саморобних полотняних торбинках.

У роки радянсько-німецької війни школа була сильно пошкоджена. Відбудова її тривала майже 20 років.

У 1952-му навчальному році оновлена школа прийняла своїх перших учнів. До того тривалий час навчання для дітей проводилось у хаті мешканки села Мотрі Маляренко, ще – у приміщенні нинішньої бібліотеки та у будівлі правління колгоспу.

Силами учнів пустир навколо школи був перетворений у парк, адже практично кожен із тогочасних учнів приніс та посадив, як мінімум, по два дерева та різноманітні квіти (на той час у школі навчалось понад 100 учнів). Ця традиція продовжується й досі.

З 1961 року школа називалась Ільмівською восьмирічною загальнотрудовою політехнічною школою. Нині – це Ільмівська початкова школа.

На жаль, і ця жахлива кривава російська загарбницька війна та рашистські окупанти не оминули школу: у лютому минулого року через село, яке знаходиться за декілька кілометрів від білоруського кордону, протягом декількох діб рухалась російська техніка у сторону Городні.

Хоч розташування ворога безпосередньо в Ільмівці було тільки кілька перших днів, проте через село постійно проїжджав транспорт російських військовиків на територію білорусі.

За кілька днів перебування у школі загарбники перевернули все з ніг на голову, позривали всі замки, залишили безлад, зламані меблі, купу сміття, вигнали з приміщення школи вчительку-пенсіонерку, в якої там була облаштована квартира під житло з окремим входом. Від обстрілів у приміщенні побились вікна.

Наразі вікна відновлені, школа продовжує працювати.

Фото Н. ГригоренкоAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW