Українцям з 1 листопада почнуть видавати житлові сертифікати: на яких умовах компенсуватимуть зруйноване житлоУже за тиждень в Україні стартує програма компенсацій за повністю знищене внаслідок військової агресії рф житло. Людям, які залишились без житла, видаватимуть сертифікати за програмою єВідновлення.

Це стало відомо від Олени Шуляк, голови Комітету ВР з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

"З 1 листопада починає повноцінно працювати програма компенсацій за повністю знищене майно. Наразі надійшло понад 4300 заявок, з них половина припадає на Харківську область та значну частину на Київську", - зазначила вона.

За словами Шуляк, обстеження зруйнованих об'єктів спеціальними комісіями вже проведено, і за результатами сформовано близько 200 сертифікатів. З початку листопада громадяни зможуть обміняти їх на реальні "квадратні метри".

Наголошується, що українцям надається можливість самостійно обрати будь-який тип нерухомості у будь-якому населеному пункті. Крім того, сертифікат можна обміняти не тільки на житло, а отримати відповідну суму грошей для відбудування будинку на власній земельній ділянці.

При цьому середня вартість квадратного метра, встановлена урядом, складає 36 422 гривні. Ця сума коригується кількома коефіцієнтами:

  • регіональний – у різних містах житло коштує не однаково;
  • кількість кімнат — квадратний метр в 1-кімнатних квартирах коштує більше, ніж у 4-кімнатних;
  • вік зруйнованого будинку – стара будівля або новобудова.

Важливою умовою отримання житла є те, що його не можна продавати протягом 5 років. Це пов'язано з тим, що країні потрібно, щоб українці залишалися на батьківщині і поверталися сюди.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW