Назад до СРСР. В Маріуполі знов з’явився «председатель городского совета». Що це означає, - ФОТО



В Маріуполі з’явився «председатель городского совета». Маріупольці вже забули, що це за посада, звідки вона прийшла, і чим відрізняється від посади міського голови або мера.

Що це за призначення, хто очолив так звану «міську раду Маріуполя», і що буде з Моргуном – розповідаємо.

Вибори, яких не було

Сьогодні в Маріуполі так звані «депутати міської ради» обрали самі собі «председателя». Ним став Олег Носенко – фігура дуже відома в Маріуполі. Зрадник зі стажем, але який не поніс покарання. Навпаки, був призначений в 2020 році на посаду заступника голови Державної фіскальної служби в Донецькій області.

Олег Носенко проходив службу у Маріуполі на різних керівних посадах в оперативних підрозділах Управління внутрішніх справ. Служив заступником начальника оперативно-технічного відділу Маріуполя, заступником начальника 7-го відділу та начальником управління оперативної служби УВС Маріуполя.

Назад до СРСР. В Маріуполі знов з’явився «председатель городского совета». Що це означає, - ФОТО, фото-1

"Під час окупації Маріуполя терористами "ДНР" у травні Олег Носенко продовжував активно працювати, але не на звільнення міста", - повідомляв у 2014 році нардеп Ігор Мосійчук. За його інформацією, Олег Носенко був помічником Моргуна, якого оголошено у державний розшук за державну зраду і який тепер став гауляйтером Маріуполя.

До того ж, Ігор Мосійчук підозрює Носенка у тому, що він попередив терориста Чечена, який захопив Маріуполь в 2014 році, про операцію із зачистки міста. І Чечен встиг втекти.

Ось таку «постать» обрали на посаду «председателя».

Взагалі ця посада з’явилася в Україні за радянських часів. На відміну від скасованої комуністами посади міського голови, «председателя» обирала не громада, не містяни, а виключно депутати міськради.

Зараз з цією посадою ситуація в окупованому Маріуполі ще цікавіша, бо там і депутатів до міськради ніхто не обирав. Місто фактично позбавили виборів в органи місцевої влади і запропонували проголосувати виключно за партійні списки до органів влади так званої «ДНР».

Тож Пушилін, очільник терористичної організації «ДНР» та очільник місцевого відділення партії «Єдина Росія», сам вирішив, кого він буде делегувати до так званого органу влади у Маріуполі. Серед тих, хто потрапив до фейкової міськради, – лікар, очільник кардіоцентру Орлеанський,  директорка школи 27 Олена Комлева, колишній торговець водою Янковський та інші. 

Назад до СРСР. В Маріуполі знов з’явився «председатель городского совета». Що це означає, - ФОТО, фото-2

Не тільки маріупольці потрапили до псевдосесійної зали. Є там і прибули з території Російської федерації.

Ось ці персонажі і вирішили обрати головним над зрадниками Носенка.

Що означає ця посада і до чого тут Моргун

Фактично, за радянські часи посада «председателя городского совета» мала так би мовити законотворчі функції. Виконавчу гілку влади очолював виконком та його «председатель». 

Головним в системі міської влади при СРСР був «председатель горсовета». В Маріуполі цю посаду багато років обіймав Юрій Хотлубей.

Виконком підпорядковувався депутатам і «председателю горсовета».

Але чи буде так в окупованому Маріуполі – є великі сумніви. Тому що навряд чи гауляйтер поступиться своїми керівними функціями своєму колишньому підлеглому Носенко.

Тому скоріш за все в Маріуполі буде викривлена радянська система, за якою буде так би мовити «мер», Олег Моргун, і «міська рада», яка нічого взагалі не буде вирішувати.

Зараз окупанти призначили до цієї структури 24 депутати. І звісно, вся ця історія не має жодного стосунку до справжньої демократії.

Назад до СРСР. В Маріуполі знов з’явився «председатель городского совета». Що це означає, - ФОТО, фото-3

Трошки історії

Посаду міського голови в Маріуполі скасували після революції 1917 року. Багато років в місті керував навіть не «председатель горсовета», а голова горкому Компартії. Часто ці посади збігалися – очільник комуністів обіймав і посаду голови міськради.

В 1994 році, вже у незалежній Україні, ВПЕРШЕ кандидата на посаду голови міськради обирали не депутати, а мешканці міст. Маріупольці тоді обрали Михайла Поживанова, а в 1998 році посада «председателя» була скасована, а містами стали керувати міські голови. 

Першим справжнім міським головою Маріуполя був обраний Юрій Хотлубей.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW