У Чернівцях нещодавно перейменували майже 40 вулиць, які пов'язані з росією та СРСР. Дерусифікацією та декомунізацією почали активно займатись по всій Україні, у Чернівцях у тому числі. Але не всі люди готові звикати до нових назв, ба більше, дехто навіть проти, щоб вулиці отримували проукраїнські назви.
Якось у тролейбусі пенсіонерка не могла зрозуміти, на якій зупинці їй виходити. Вона питала в інших пасажирів, чи доїде вона до вулиці Чапаєва. Їй почали пояснювати, що немає більше такої вулиці, тепер вона називається Щербанюка. До речі, вона вже перейменована з 2014 року.
Літня жінка сказала:
“От раніше були нормальні назви, все було понятно: Чапаєва - то Чапаєва. А от Стасюка - то Стасюка”.
Вона викликала бурхливу реакцію іншої пенсіонерки, яка сиділа поруч.
Жінка відповіла тій:
“Що ви за тим Чапаєвом стогнете. У нас є свої герої!”
У Чернівцях чимало мешканців підтримують “звільнення” міста від всього російського та радянського. Але деякі люди продовжують негативно реагувати на нові наймення вулиць, і вони використовують старі назви. Наприклад, Соборну площу називають “совєцкая”, а Героїв Майдану називають Червоноармійською.
Однією з ймовірних причин спротиву є думка, що чернівчанам доведеться змінювати документи через те, що вулицю перейменували. Але у коментарі Суспільному заступник голови топонімічної комісії Сергій Добржанський розповів, що мешканцям вулиць, які будуть перейменовувати, не потрібно змінювати прописку та документи на власність. Проте, якщо люди хочуть оформити спадщину, продають чи переоформлюють власність, тоді її потрібно перереєструвати. У таких випадках фізичні та юридичні особи мають змінити адресу у реєстрі.
А ви підтримуєте перейменування вулиць у Чернівцях?
Читайте також: