Чернівці постачатимуть сміття до Кам’янця-ПодільськогоЧернівці постачатимуть сміття до Кам’янець-Подільського Хмельницької області, де його використовуватимуть як паливо.

У місті запустили в експлуатацію сміттєсортувальну лінію, яка роками простоювала.

За рейтингами останніх років повітря в Чернівцях — одне з найчистіших з-поміж усіх обласних центрів України. Жителі багато в чому завдячують відсутності великих підприємств, однак завжди є куди розвиватись. Чимало чернівчан сортують сміття, а нещодавно на полігоні, куди його звозять, запрацювала сміттєсортувальна лінія, говорить заступник Чернівецького міського голови Ігор Крохмаль:

Це приватна власність. Колись, багато років тому, місто дало дозвіл на будівництво приватної лінії, але фактично вона ніколи не працювала. Зараз вони спробували її запустити у тестовому режимі.

За словами Ігоря Крохмаля, сортувальну лінію запустили в експериментальному режимі, щоб вивчити рентабельність самого процесу сортування і продажу відсортованих відходів. Аргументом в бік позитивного досвіду є міське комунальне підприємство КП "Чернівціспецкомунтранс". Воно вже має досвід успішного сортування, говорить Ігор Крохмаль:

Наше комунальне підприємство вже два роки повноцінно відбирає пластик, картон, скло і заробляє кошти. Вже два з половиною роки це підприємство не бере гроші на фінансову підтримку. 

Зараз Департамент транспорту та окремих питань комунального господарства Чернівецької міської ради завершує розробку проєкту реконструкції полігону, де передбачені практично всі технологічні та технічні рішення щодо поглибленого механіко-біологічного сортування, зокрема можливості відбору так званих "висококалорійних відходів", розповідає Ігор Крохмаль:

Це так звані "висококалорійні відходи" — плівки, гума, інші, які подрібнюються і після того їх можна використовувати у котельнях, печах. Високий попит зараз на таке паливо, наприклад, має Кам’янець-Подільський цементний завод. Він готовий забирати такий вид пального в декількох містах Західної України, адже в них споживання такого пального досить потужне.  

Також Ігор Крохмаль розповів, що Чернівцям недостатньо тієї лінії сортування, яка зараз почала працювати. Місту потрібно щонайменше три сортувальні лінії. Тому підприємцям пропонують долучатися до цієї справи і встановлювати власні лінії. Крім того, у проєкті реконструкції полігону, передбачено ще дві сортувальні лінії, які дадуть змогу пропускати через сортування усі твердопобутові відходи. 

Читайте також:"Небесне військо вкотре поповнив Герой із Кам'янеччини".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW