Єврокомісія скасувала обмеження на імпорт українського зерна: проте три країни з цим незгодніЄвропейська комісія скасувала обмеження щодо імпорту українського зерна.

Нагадаємо, 2 травня Євросоюз запровадив заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини. Після чого 5 червня заборона була продовжена.

Як повідомляє "Мінфін", 15 вересня Єврокомісія прийняла рішення не подовжувати заборону на ввезення українських зернових до Польщі, Болгарії, Румунії, Угорщини та Словаччини. Однак Україні необхідно дотримуватись певних правил.

- Україна з 16 вересня має запровадити заходи з контролю за експортом чотирьох груп товарів, щоб запобігти будь-яким спотворенням на ринку сусідніх держав-членів. Україна представить платформі план дій не пізніше закінчення робочого дня в понеділок 18 вересня,- заявили в Єврокомісії.

Єврокомісія та Україна будуть відстежувати ситуацію навколо експорту зерна. При цьому в ЄК зауважили, що не будуть запроваджувати обмеження доти, доки «повною мірою діятимуть заходи, вжиті Україною.

Проте Польща та Угорщина продовжать заборону на ввезення українського зерна, попри рішення Європейської комісії скасувати обмеження з 15 вересня. До них приєдналася і Словаччина, уряд якої заявив про запровадження односторонніх обмежень на імпорт сільгосппродукції з України до кінця року.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW