Державний бюджет 2024 року: які сфери опинилися в пріоритетіУкраїна визначила стратегічні напрями свого бюджету на 2024 рік, і головний акцент у новому проєкті - це безпека і оборона країни. Про це оголосив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів 15 вересня.

На що підуть основні видатки

За даними Шмигаля, доходи загального фонду бюджету на 2024 рік становитимуть 1 трильйон 560 мільярдів гривень, а видатки - 3 трильйони 108 мільярдів гривень. Пріоритетом є безпека та оборона України, і це відображається у великій кількості ресурсів, виділених на армію.

Направляємо більше половини всіх ресурсів бюджету — 1 трильйон 685 мільярдів гривень. Ця сума на 113 мільярдів гривень більша, ніж цього року. Буде ще більше зброї та техніки. Більше дронів, боєприпасів, ракет. Так само, як і цьогоріч, кожна копійка податків громадян та бізнесу піде на забезпечення наших Сил безпеки й оборони, - підкреслив прем'єр-міністр.

Другим важливим пріоритетом у бюджеті є соціальна сфера. За словами Шмигаля, видатки бюджету становитимуть 469 мільярдів гривень, що на 25 мільярдів більше, ніж у поточному році.

Освіта та медицина також отримали значну увагу уряду під час укладання нового бюджету. На сектор освіти спрямують 179 мільярдів гривень, що на 23 мільярди більше, ніж цього року. На медицину виділили 202 мільярди гривень, що на 24 мільярди перевищує видатки 2023 року.

Підтримка ветеранів також отримає значно більше фінансування, з видатками у розмірі 14,3 мільярда гривень, що удвічі більше, ніж у 2023 році.

Нарешті, п'тий пріоритет - це відновлення економіки. Уряд не передбачає підвищення податків, але планує запустити нові програми підтримки бізнесу, реформу оплати праці держслужбовців, перерозподіл податку на доходи фізичних осіб та ряд інших ініціатив для підтримки економічного розвитку.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW