Маємо знати цих людей: у Миколаєві презентували спеціальну відзнаку для тих, хто став на захист міста з перших днів війни, - ФОТОУ Миколаєві жителі, які з перших днів повномасштабного вторгнення стали на захист міста будуть відзначені відзнакою "за оборону міста". Мова йде не тільки про захисників, а і про цивільних містян.

Як пише 0512, 15 вересня, у розробці ескізу взяло участь сім миколаївських художників, скульпторів та геральдистів. Загалом було подано понад п'ятдесят ескізів та творчих пропозицій. Вибрали ж ескіз скульптора Ярослава Ряснянського.

 “Попри всі застереження, ніхто не міг подумати, що в 21 сторіччі можливе таке кровопролиття. Що одна з країн, яка мала гарантувати нашу безпеку, вчинить повномасштабне вторгнення і почне вбивати українців, розповідаючи про якусь “боротьбу з нацизмом”. Згадуються перші дні, коли прості містяни почали будувати оборонні споруди, виготовляти протитанкові їжаки. То був вирішальний час. Ми маємо знати цих людей, тому прийнято рішення заснувати спеціальну нагороду “За оборону міста Миколаєва”, - сказав мер Сєнкевич. 

Почесна відзнака виготовлена у вигляді хреста, форма якого нагадує старовинні козацькі хрести. На аверсі медалі зображено скульптуру Святого Миколая. У центральній частині хреста над скульптурою міститься напис «За оборону Миколаєва». Зліва від скульптури містяться цифри «20», праворуч — цифри «22», що разом відображають 2022 рік, у якому відбувалися бойові дії з оборони Миколаєва. Планка медалі оформлена стрічкою, що символізує прапор Миколаєва: дві сині вертикальні хвилясті лінії на білому фоні. Відзнака «За оборону Миколаєва» має два ступені.

Перші медалі можуть вручити вже 1 жовтня, у День захисників і захисниць України. А от кого саме нагородять, то це будуть вирішувати керівники військових частин, територіальної оборони, підрозділів поліції, ДСНС, комунальних установ.

 “На жаль, декого з тих сміливців, які стояли на захисті нашого міста, вже немає в живих. Однак їх імена назавжди вписані в історію України та міста Миколаєва. Ці люди будуть нагороджені відзнакою посмертно…”, - додав мер Олександр Сєнкевич.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW