Буде не легко: українців готують до подорожчання продуктів восениЯкщо влітку українці мали можливість придбавати вітчизняні продукти за доступними цінами, то вже ближче до середини осені ця ситуація змінюється.

Директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін попереджає, що у вересні ціни на овочі та фрукти коливатимуться, а вартість хлібобулочних виробів та м'яса залишиться стабільною.

Про це розповідає "Фокус".

"Помітним фактором для цін на деякі імпортні товари може стати зміна курсу гривні на готівковому ринку. Досить багато в інформаційному просторі було ідей, що певний спекулятивний стрибок готівкового курсу долара може статися саме на початку осені", - сказав він.

Також ще одним фактором, що впливає на ціноутворення продуктів, є очікуване зростання тарифу на електроенергію для бізнесу, адже він буде закладений у собівартість.

Звичайно ж, на ціни впливають також витрати на паливо, яке стабільно дорожчає з липня, коли уряд повернув довоєнні податки.

"Поки що немає факторів, які б однозначно говорили про подорожчання. Коливання на ринку нафтопродуктів не видно, курс більш-менш стабільний. А коливання цін на світових ринках не відразу доходять до нас — ми на периферії. Не думаю, що у вересні слід очікувати великих коливань", - прогнозує голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко.

Він вважає, що собівартість покривається, "а жадібність постачальників обмежена купівельною спроможністю українця".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW