Переселенці Харківщини отримали понад 7 мільярдів гривень допомоги на проживанняПро забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб у Харківській області йшлося під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі 13 вересня.

Як зазначила перша заступниця директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяна Печура, наразі в області на обліку перебувають 517,3 тис. внутрішньо переміщених осіб. Найбільшу кількість переселенців зареєстровано в Харківській міській громаді, а також у Зміївській, Валківській та Богодухівській міських громадах.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року внутрішньо переміщені особи своєчасно отримують допомогу на проживання. Загальний розмір цих виплат станом на 1 вересня склав понад 7 млрд грн.

За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, в області покращується якість надання соціальних послуг громадян, зокрема психосоціальної підтримки для ВПО. Так, за сприяння ЮНІСЕФ в області планується відкрити перші «Центри життєстійкості».

«Насамперед готується відкриття цих Центрів у 6 пілотних громадах. Проте надалі набутий досвід планується розповсюдити на усі інші громади області», - зазначила Тетяна Печура.

До кінця року планується відкрити Центри у Чугуївській, Балаклійській, Пісочинській, Кегичівській, Красноградській та Валківській громадах.

Крім того, ще більш розширити напрямки допомоги підтримки внутрішньо переміщеним особам дозволить прийняття комплексної Програми з підтримки ВПО Харківської області на період 2023 – 2027 роки. Проєкт Програми внесено для розгляду на наступне пленарне засідання сесії обласної ради. Зокрема Програмою передбачено реалізацію заходів щодо забезпечення належних умов проживання для ВПО у місцях компактного проживання, надання фінансової підтримки переселенцям, яка за умови співфінансування буде спрямована на придбання житла.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW