До програми «Доступні ліки» внесли препарати на основі морфіну - як їх отриматиВідтепер паліативні пацієнти мають право отримувати знеболювальні лікарські засоби безкоштовно або з невеликою доплатою. До програми реімбурсації «Доступні ліки» включили шість препаратів Морфіну в таблетках.

Як повідомляє Національна служба здоров’я України, чотири з них повністю безоплатні, а два можна отримати з доплатою. У НСЗУ нагадали, що до категорії паліативних пацієнтів належать люди з важкими і часто невиліковними захворюваннями, що потребують знеболення.

Це, наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція або СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання. Щоб отримати знеболювальні за програмою «Доступні ліки», пацієнтам потрібно мати основний діагноз, паліативний статус та діагноз "хронічний біль".

Для цього необхідно:

1. Звернутися до сімейного або лікуючого лікаря:

  • · Пацієнтам із онкологією: звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз "хронічний біль" і створить електронний рецепт.
  • · Пацієнтам із психічними розладами: звернутися до лікаря-психіатра. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз "хронічний біль" і створить електронний рецепт.
  • · Іншим паліативним пацієнтам: звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Лікар при наявності паліативного статусу встановить діагноз "хронічний біль" і призначить знеболювальні засоби. Далі потрібно звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

2. Завітати до будь-якої аптеки, що має договір із НСЗУ за напрямом “Опіоїдні анальгетики”, і надати працівнику аптеки е-рецепт у вигляді 16-значного номера та код підтвердження.

3. Обрати із запропонованих працівником аптеки наявних препаратів, вартість яких відшкодовується за програмою реімбурсації.

4. Отримати анальгетики безоплатно або з невеликою доплатою.

Знайти найближчу аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації, можна:

  • · за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77;
  • · за допомогою дашборда на сайті НСЗУ;
  • · за допомогою чат-бота «Спитай Гриця».


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW