Чехія планує продовжити тимчасовий захист для біженців до березня 2025 року і допомогти грошима на повернення в УкраїнуУ Чехії уряд планує продовжити тимчасовий захист для українських біженців до березня 2025 року. Відповідна поправка до “lex Ukraine” буде обговорюватися урядом у середу, 13 вересня. Крім того, у документі пропонується затвердити допомогу від держави тим біженцям, які вирішать повернутися додому.

Про це пише  iDNES.cz.

Як відзначає видання, якщо уряд ухвалить таке рішення, міністерство внутрішніх справ сприятиме добровільному поверненню іноземців. Йдеться про відшкодування певних витрат, пов'язаних з їхнім поверненням, як правило, на територію України. Уряд також встановить максимальний розмір фінансової допомоги для сприяння добровільному поверненню.

Зазначається, що біженці, які рятуються від війни, розв'язаної Росією, зможуть звернутися за такою допомогою лише один раз, і зробити це вони зможуть не пізніше, ніж за три місяці до закінчення права на перебування завдяки тимчасовому захисту, тобто практично до кінця наступного року. Якщо ці люди захочуть отримати довгострокову візу в Чехії пізніше, вони повинні будуть спочатку повернути половину допомоги, наданої для повернення на батьківщину.

Як пояснили журналістам в МВС країни, підтримка добровільного повернення є загальною частиною вирішення багатьох ситуацій, коли люди у великій кількості опиняються на території інших країн з метою захисту життя і здоров'я.

“Навіть якщо ситуація в Україні не є задовільною і ми не можемо очікувати швидкого завершення війни, доречно запропонувати допомогу людям, які все ще зацікавлені у поверненні. Чинні правила добровільного повернення, передбачені Законом про перебування іноземців та Законом про тимчасовий захист, не є задовільними. Тому буде створена окрема спеціальна програма для допомоги у поверненні”, — сказав сказав міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан в інтерв'ю iDNES.cz.

За його словами, окрема програма ще не створена. У ній будуть встановлені точні параметри допомоги у поверненні, а уряд ухвалить рішення про її активацію.

Що відомо про українських біженців у Чехії

Наразі біженцям надається тимчасовий захист до кінця березня наступного року, нагадує видання. Якщо вони захочуть продовжити його, їм потрібно буде зареєструватися в електронному вигляді до 15 березня 2024 року, а також записатися на особистий візит до офісу Міністерства внутрішніх справ. Вони повинні будуть бути там до кінця вересня наступного року, щоб отримати відповідну візову наклейку.

Новинкою стане анкета, яку потрібно буде заповнити, оскільки держава досі не має повної інформації про їхню освіту чи житло.

Згідно з офіційною статистикою Міністерства внутрішніх справ Чехії, у Чехії перебуває близько 360 000 осіб з тимчасовим захистом, значну більшість з яких, близько чотирьох п'ятих, становлять жінки з дітьми. З 24 лютого 2022 року, коли Росія розв'язала повномасштабну війну проти України, держава видала понад півмільйона віз, але деякі біженці вже повернулися додому, а інші продовжили свій шлях до інших країн. Наразі понад 52 000 українських дітей у віці від 3 до 19 років навчаються в дитячих садках, початкових, середніх та вищих професійних школах, згідно з документом, який буде винесено на розгляд уряду в середу.

Міністр внутрішніх справ Віт Ракузан заявив у середині серпня, що серед людей, які проживають у Чехії, приблизно п'ять відсотків — вихідці з України, в тому числі ті, хто жив і працював тут до початку російської агресії, маючи постійний або короткостроковий дозвіл на проживання.

За даними Міжнародної організації з міграції, десята частина біженців планує повернутися додому найближчим часом, а третина — коли-небудь. У другому кварталі в опитуванні взяли участь 1 706 дорослих осіб з тимчасовим захистом. У той час як чоловіки частіше хочуть повернутися через покращення ситуації на батьківщині, брак житла та дискримінацію, жінки переважно хочуть повернутися через сімейні обставини.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW