На окупованій частині Запорізької області загарбники хочуть обмежити роботу VPN-сервісівПредставники окупаційної влади на території Запорізькій області хочуть організувати інформаційний вакуум та контролювати навіть приватні розмови мешканців в окупації та блокують використання VPN.

Про це повідомив в ефірі телемарафону голова Мелітопольської міської ради Іван Федоров, передає 061.

«Коли півтора роки тому вони захопили Мелітополь та всю іншу тимчасово окуповану територію регіону, вони сподівалися на допомогу та сприяння від місцевого населення. Проте жодної покори немає. Саме тому ворог намагається організувати інформаційний вакуум, заповнити все своєю пропагандою, контролювати кожне пересування та інформаційну подію, щоб встановити контроль над мешканцями тимчасово окупованої території», - зазначає Іван Федоров.

За словами посадовця, один з методів такого контролю – це контроль зв’язку, інтернет-з’єднань.

«Вони не змогли переналаштувати вишки зв’язку одного з українських мобільних операторів, а тому намагаються облаштувати нові вишки. На 100% весь зв’язок, встановлений РФ там – прослуховується та фіксується. Вони хочуть виявити тих людей, хто з симпатією відноситься до України, чекає на повернення ЗСУ, щоб забрати цих людей в комендатуру, «на підвал» чи чинити до них більш жорсткі заходи. Також вони почали контролювати і майже заборонили використання VPN на окупованих територіях. Саме завдяки VPN люди весь цей час мали змогу отримати доступ до об’єктивної інформації, під’єднуватись до соціальних мереж та месенджерів. Ворог так хоче контролювати все, що відбувається на тимчасово окупованих територіях», - наголосив він.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Мелітополі встановили обладнання для прослуховування телефонних розмов.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW