Українським бойовим медикам дозволили переливати кров на догоспітальному рівніУкраїнські бойові медики зможуть переливати кров в умовах війни. Нова навчальна програма має розширити можливості бойових медиків.

Уряд України прийняв постанову, що військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання, зможуть виконувати процедуру переливання крові. Тож це тепер зможуть робити не тільки люди з медичною освітою.

Міністерство охорони здоров'я розширює спеціальну навчальну програму з основ трансфузійної терапії, щоб бойовим медикам було доступно отримати необхідні навички переливання універсальної першої мінус групи крові, - йдеться на сторінці МОЗ у Facebook.

Таке рішення відповідає стандартам НАТО, де країни Альянсу навчають бойових медиків без медичної освіти переливати кров. Наприклад, у Норвегії для переливання крові є право навіть у звичайних бійців.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначає, що під час війни необхідно максимально ефективно реагувати на виклики, щоб забезпечити умови для порятунку життя поранених. Запровадження нової навчальної програми та механізму забезпечення донорською кров'ю фронту дозволить суттєво зменшити відсоток превентивних смертей на полі бою, пов'язаних з крововтратою. Наявність медиків з навичками переливання цільної крові допомагатиме зберегти час для доставлення поранених до госпіталю.

Українські військовослужбовці отримають можливість переливати кров та надати необхідну допомогу своїм товаришам по зброї. Нові можливості та додаткові навички бойових медиків допоможуть покращити медичне обслуговування на полі бою та зберегти більше життів.

Стати донором просто. Актуальні телефони центрів крові можна знайти на сайті Український центр трансплант-координації.

Фото: Порятунок пораненого Героя біля Бахмуту. Автор в інстаграм: @olegpetrasiuk_photoAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW