За образу і чіпляння до військових в Україні хочуть запровадити покарання: подробиці нового законопроєктуПрояви неповаги до військових в Україні будуть каратись юридично у разі ухвалення нового закону. У Верховній Раді 6 вересня 2023 року зареєстрований відповідний законопроєкт №10014. В ньому йдеться, що за це порушникам загрожує адміністративна відповідальність.

В Україні вже діє відповідальність за образу честі та гідності та погрози військовослужбовцям, що визначається Кримінальним кодексом.

Відповідно до законодавства, порушникам загрожує обмеження або позбавлення волі на термін 3-5 років за погрозу військовому вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням його майна. Це відноситься також до членів його сім'ї та близьких родичів військового.

Тепер депутати хочуть запровадити покарання за неповагу до українських військових. Зокрема, це стосується випадків бюрократичних перешкод, з якими змушені зіштовхуватись поранені військові у тилу, конфліктів у громадському транспорті через право безоплатного проїзду тощо.

Метою і завданням прийняття цього законопроекту є посилення правового захисту військовослужбовців шляхом встановлення юридичної відповідальності громадян за прояв таких негативних явищ, як злісна непокора, образа, образливе чіпляння у стосунках з військовослужбовцями ЗСУ та інших військових формувань, перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод, - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Відповідно до документу, за публічно виявлену по відношенню до військовослужбовців образу, за образливе чіпляння до них чи перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод, передбачаються такі заходи покарання:

  • штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • виконання громадських, виправних або суспільно-корисних робіт;
  • або адміністративний арешт на строк до 15 діб.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW