Медичне страхування міф чи реальність: вартість полісаСтраховка на медичне обслуговування міф чи реальність? Чи запрацює в Україні медичне страхування?

Ще на початку 2020 року народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький сказав в інтерв'ю Радіо Свобода, що вже 2023 року страхова медицина в Україні може почати працювати. І пояснив, що медична страховка має покривати те, що не увійшло в гарантований державою обсяг безоплатної медичної допомоги. Але для цього має бути дотримано кілька умов. Про це йдеться в матеріалі Кореспондент.net.

"Ми не говоримо, що скасуємо фінансові гарантії. Це universal coverage (універсальне покриття витрат пацієнта, гарантований мінімум безкоштовних медичних послуг). І він повинен бути. Всі країни за нього борються. Страховка покриватиме те, що не увійшло в гарантії. Ми повинні не помилитися. Ми повинні вибрати ту модель, яку ми фінансово і якісно можемо дозволити в Україні", - зазначив Радуцький.

Поліс з багатьма невідомими:

Зазначимо, що це медстрахування не буде обов’язковим, і значить приємні бонуси від нього отримають лише застраховані. Наприклад, якщо власників полісів медики прийматимуть позачергово, то тим, хто не матиме страховки доведеться більше часу проводити під кабінетом лікаря.

Про те, з яких джерел фінансуватиметься це медстрахування, інформації поки що немає. Ну точно це буде не держбюджет. Як варіант, ці витрати можуть взяти на себе роботодавці. Але це неточно. Адже й зараз в компаніях і організаціях оформляють працівникам страхові медполіси, але - далеко не в усіх. Тим більше, що поки невідома ціна питання, а з нею визначаться, коли буде з’ясовано, які саме послуги покриватиме медстраховка.

"Для співробітників підприємств найдешевший поліс зараз коштує 300-400 доларів на рік, пристойний (з хорошим покриттям - ред.) - 600-700 доларів, ВІП-поліс - 800-1200 доларів. У випадку зі страхуванням від МОЗу можуть бути якісь "обрізані" програми: скажімо, тільки для купівлі німецьких чи швейцарських штучних суглобів, замість індійських, які можна поставити безкоштовно. Чи вибір стентів кращої якості тощо. Але все одно це буде не п’ять копійок. Страхування від критичних хвороб (онкологія, трансплантація, інфаркт, інсульт) коштує десь від 300 доларів на рік. І це - додатково до загального медичного страхування, де такі захворювання часто не покриваються або покриваються в лімітах, яких не вистачить на довге та дороге лікування", - зазначає гендиректор Асоціації страхового бізнесу В’ячеслав Черняховський.

Отже, мінімальна вартість полісу може скласти приблизно 300 доларів або майже 12 тисяч гривень на рік. Платити ці кошти доведеться кожному з нас, хто захоче застрахуватися, якщо не візьмуть на себе ці витрати роботодавці. А їх можна зацікавити страхуванням співробітників, наприклад, звільненням від сплати податків за страхові внески, та для цього потрібно вносити поправки в Податковий кодекс.

Загалом же поки що неясно, як функціонуватиме страхова медицина. Але важливо, щоб придбання полісів не стало чимось схожим на "добровільні" внески до лікарняних кас.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW