У Полтаві 65-річна харків’янка вперше у житті отримала паспорт громадянки УкраїниПро історію Лариси Віталіївни я дізнався у червні цього року із допису на Facebook-сторінці полтавського юриста Вячеслава Кущинського.

Він розповідав про жінку із Харкова, яка втекла із обстрілюваного росіянами міста та проживає у одному із дитячих садків у Полтаві разом зі своєю родиною. Юрист допомагав Ларисі Віталіївні оформити український паспорт, якого у свої 65 років… жінка ніколи не мала. У своєму дописі Вячеслав Кущинський обурювався тим, що у міграційній службі Київського району міста Полтава у жінки відмовилися приймати документи та відправили її назад до Харкова, із якого вона, власне, виїхала через війну. Мовляв, документи потрібно подавати за місцем реєстрації…

Тут варто розповісти історію Лариси Віталіївни Моісєєвої, якою вона поділилася зі мною під час зустрічі у дитячому садочку, в якому жінка мешкає разом із родиною.

У Полтаві 65-річна харків’янка вперше у житті отримала паспорт громадянки України (ФОТО), фото-1

Лариса Віталіївна розповідає свою історію.

Вона народилася 29 жовтня 1958 року. Все життя прожила у Харкові, вийшла заміж, народила двох доньок, працювала на Комбінаті харчування Ленінського району міста. І все в неї було як у більшості українців, окрім… паспорта. Через відсутність прописки вона не змогла оформити паспорт громадянки України і жила зі старим паспортом часів СРСР. Потім і його втратила. І вже проживаючи у Полтаві звернулася до міграційної служби, щоб оформити паспорт громадянки України. Однак їй відмовили, оскільки не вдалося довести факту її проживання на території України станом на 24 серпня 1991 року.

Тоді жінка із допомогою юриста звернулася до Київського районного суду. Суд факт проживання жінки в Україні на момент проголошення незалежності встановив.

У Полтаві 65-річна харків’янка вперше у житті отримала паспорт громадянки України (ФОТО), фото-2

Із рішенням суду жінка пішла до міграційного служби Київського району нашого міста. За словами юриста Вячеслава Кущинського, документи у Лариси Віталіївни прийняли лише після дзвінка до обласного управління міграційної служби. Проте далі справа знову загальмувалася. Начальник відділу міграційної служби Київського району міста Сергій Кобилянський повідомив Ларисі Віталіївні, що у описовій частині рішення суду невірно зазначено номер її паспорта громадянки колишнього СРСР. І якщо не усунути цю помилку і не подати документи повторно, провадження щодо її належності до громадянства України буде припинено у двомісячний термін. Мовляв, жінці знову потрібно звертатися до суду і виправляти помилку.

У Полтаві 65-річна харків’янка вперше у житті отримала паспорт громадянки України (ФОТО), фото-3

Хоча, за словами того ж таки Вячеслава Кущинського, за нормою закону сама міграційна служба мала б звернутися до суду, аби виправити цю суто технічну помилку. Тим більше, міграційна служба була одним із учасників судового процесу.

У Полтаві 65-річна харків’янка вперше у житті отримала паспорт громадянки України (ФОТО), фото-4

Юрист Вячеслав Кущинський від самого початку запевняв, що судову помилку має виправляти сама міграційна служба, а не заявниця.

Юристові знову довелося телефонувати до обласного управління, а мені – зустрічатися спершу із Ларисою Віталіївною – у дитячому садку, а потім – із Сергієм Кобилянським у відділі міграційної служби Київського району міста. У обласній службі юриста та заявницю запевнили, що звернуться до суду та виправлять помилку самостійно. У тому, що жодних проблем із оформленням громадянства не буде, щойно виправлять технічну помилку, запевнив журналіста і пан Сергій.

- Потім мені зателефонувала Олена Володимирівна Діденко із обласного управління. Сказала, що не потрібно йти до суду, вони самі все перероблять. Щоправда, все ж таки довелося трохи почекати. Передусім, затримка була у тому, що суддя перебував у відпустці. Але після того фахівці обласного управління мене постійно тримали у курсі. Спершу повідомили, що моя довідка готова. А потім, вже у п’ятницю, подзвонили і сказали, що готовий мій паспорт і вже їде до Полтави, - розповідає Лариса Віталіївна під час нашої другої зустрічі.

Ми зустрічаємося із нею біля відділу міграційної служби у Київському районі Полтави. Пані Лариса заходить всередину, через хвилин п’ять повертається. І тримає в руках такий довгоочікуваний паспорт громадянки України.

У Полтаві 65-річна харків’янка вперше у житті отримала паспорт громадянки України (ФОТО), фото-5

Жінка задоволена, що ця епопея нарешті завершилася. І прохає іще раз окремо подякувати Вячеславу Кущинському, який допомагав їй від початку аж до успішного завершення справи.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що відтепер на порталі "Дія" місце проживання можна буде змінити у кілька кліків.

Щоб стежити за цікавими новинами, підписуйтеся на наш Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW