Миколаївська міська рада просить не виключати військове ПДФО з бюджету громадиМиколаївська міська рада прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо збереження у доходах місцевого бюджету військового ПДФО. За відповідне рішення проголосувало 35 депутатів під час сесії міськради, що відбулась 7 вересня.

Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Олександр Сєнкевич пояснив, що у законодавстві планується внести зміни, аби з місцевих бюджетів вилучити військове ПДФО.  Але це, вважає мер Миколаєва, буде не просто несправедливо, а згубно для територіальних громад, особливо прифронтових, які найбільше страждають від збройної агресії росії.

Ще до широкомасштабного вторгнення ПДФО від зарплат військових  займало значну частку в бюджеті Миколаєва. Тому ухвалення подібного рішення позбавить місто і тих коштів, які надходили до повномасштабного вторгнення. Стосується це і мобілізованих, які до військової служби вели цивільне життя та сплачували податки в казну Миколаєва.

- Кошти хочуть забрати для допомоги армії. Хоча деякі міста, зокрема, Миколаїв, Житомир, Дніпро, Київ, розробили цільові програми й вже виділяють кошти на підтримку військових, - додав Олександр Сєнкевич.

Директорка департаменту фінансів Віра Святелик зазначила, що Миколаїв вже сьогодні має відчутні проблеми з надходженнями до бюджету. Тому вилучення ПДВО з зарплат військових утворить діру, яку не вдасться перекрити.

- Для Миколаївської міської громади вилучення військового ПДФО є критичним та економічно небезпечним. У нас не відновилися надходження з інших джерел. Наприклад, у 2022 році було близько 700 мільйонів гривень недоотримання від ПДФО найманих працівників. Окрім цього, є проблеми з отриманням коштів від нерухомості та податку на землю. Тому вилучення ПДФО військових ми не зможемо перекрити іншими джерелами надходжень, - розповіла Віра Святелик.

Нагадаємо, 7 вересня Миколаївська міська рада внесла зміни до рішення про програму реформування та розвитку ЖКГ. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW