Куріння може викликати депресію: учені провели незвичайне дослідженняКуріння завжди вважалося шкідливою звичкою для фізичного здоров'я, але нові дослідження показують, що воно також може впливати на психічний стан людини. Згідно з останніми відкриттями в галузі науки, куріння збільшує ризик розвитку захворювань, таких як депресія, біполярний розлад та шизофренія.

Фахівці з Університету Саскачевана, з'ясували зв'язок між генетикою та курінням, а також його впливом на психічні розлади. Результати були опубліковані в журналі Acta Psychiatrica Scandinavica.

Як куріння впливає на психіку людини

Хоча попередні дослідження вже натякали на зв'язок між курінням та психічними розладами, досі не було зрозуміло, чи воно є причиною цих розладів, чи ж люди схильні до куріння таким чином намагаються полегшити симптоми прихованого психічного розладу.

Для прояснення цього питання, дослідники проаналізували дані про здоров'я 350 000 осіб з Британського біобанку, однієї з найбільших баз даних про здоров'я в світі. Результати показали, що серед учасників дослідження, які курили, існували різні генетичні варіанти, пов'язані з цією звичкою.

Учені виявили, що гени можуть грати ключову роль у виборі між курінням і його уникненням. Крім того, люди з певними генетичними варіантами, які не курили, мали менший ризик розвитку психічних розладів.

Дослідники зазначають, що куріння підвищує ймовірність госпіталізації з психічними захворюваннями на 250 відсотків. Хоча механізм цього впливу залишається предметом подальших досліджень, низка теорій вказує на вплив нікотину на рівень серотоніну в мозку та можливий запальний ефект, який може призвести до розладів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW