Жінкам, які стоять на військовому обліку, обмежать виїзд з УкраїниЖінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік із 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов'язаних, для яких виїзд за кордон обмежений.

Про це сказав член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, повідомляє РБК-Україна.

Кабінет Міністрів видав постанову щодо порядку військового обліку, а Міністерство оборони видало наказ про військовий облік жінок. Саме відповідно до наказу оборонного відомства і передбачається, що із 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту.

- Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов'язаних. А військовозобов'язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов'язаних. Якщо у військовозобовʼязаних будуть окремі документи, які надаватимуть їм право на тимчасовий виїзд, тоді вони зможуть виїхати. Якщо ж таких немає, тоді вони, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду, - зазначив Веніславський.

Депутат також додав, що всі інші жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, із цієї самої дати можуть стати на облік добровільно. Наразі розширювати перелік спеціальностей у жінок для обов'язкового обліку не планують.

Нагадаємо, уряд дозволив виїзд за кордон рідним загиблих чи зниклих безвісти під час участі в АТО.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW