Завдають великої шкоди: 10 речей, які не варто використовувати після прострочення



Ми завжди слідкуємо за терміном придатності продуктів харчування і уникаємо вживання прострочених товарів. Але часто забуваємо, що не тільки їжа має свій термін придатності. Деякі речі також можуть створювати загрозу для безпеки та здоров'я, якщо використовувати їх довше, ніж належить.

Які предмети треба викинути після закінчення терміну придатності, розказав 24 Канал.

Зубна щітка

За регулярного використання зубна щітка втрачає ефективність і вже не може повноцінно виконувати свої функції, що загрожує розвитком карієсу. Тому змінювати її потрібно не рідше ніж раз на 2-3 місяці.

Губна помада

Насамперед слід враховувати, що зберігати помаду треба у прохолодному місці. Зазвичай термін її використання складає близько року. Після цього терміну її варто позбутися, адже жирова основа помади - чудове середовище для розмноження бактерій, які потраплятимуть на губи і в ротову порожнину.

Кухонна губка

Цю річ ми використовуємо щодня, і на ній накопичується велика кількість бактерій від різної їжі та жиру. Тому слід змінювати губку хоча б раз на два тижні, а через кожні два дні - дезінфікувати окропом.

Крем для шкіри

Компоненти крему через деякий проміжок часу не тільки втрачають свої корисні властивості, а й стають небезпечними. Тому варто враховувати, протягом якого часу можна використовувати розпакований крем і не перевищувати цей термін. Особливо це важливо при використанні крему для обличчя.

Домашні капці

Не варто носити домашні капці довше року, як би вам вони не подобалися і якими зручними та затишними вони б не були. В них дуже швидко накопичуються бактерії та грибки, позбутись яких важко навіть за допомогою прання.

Корм для тварин

Не варто забувати, що корм для тварин – це їжа, яка стає небезпечною після прострочення. Через вживання такого корму у тварин можуть з'явитися хвороби внутрішніх органів, алергічні прояви. Тому корм варто зберігати в холодильнику та слідкувати за терміном придатності.

Контейнер для лінз

Мало хто здогадується, що ця річ також має свій термін використання, попри регулярну чистку спеціальним розчином. Усе одно в контейнері через певний час накопичуються бактерії, що можуть викликати інфекції очей. Тому його слід міняти 1 раз на 3 місяці.

Кухонна дошка

У цьому предметі накопичується шалена кількість мікробів, які переважно оселяються у виїмках від ножу та подряпинах, а їх неможливо якісно очистити. Термін придатності дерев'яних дошок – максимум 5 років, пластикових – 1 рік.

Мережеві фільтри чи подовжувачі

Про термін служби цих речей рідко хтось задумується. Проте вони також його мають, і цей термін зазвичай вказаний на упаковці. Довге використання виробу загрожує тим, що він може розплавитися у будь-який момент, спровокувавши пожежу.

Гребінець

Гребінець для волосся потрібно обробляти чи мити мінімум 1 раз на тиждень. Максимальний безпечний термін його використання – 6 місяців, адже на гребінці накопичуються шматочки шкіри, жир, мікроби.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW