Охоронець у магазині вимагає оплатити товар, пошкоджений не з вашої вини: як діяти в такому разіПід час здійснення покупок слід знати свої права, адже це допоможе вам захистити себе у певних ситуаціях. Наприклад, поширеним є випадок, коли у магазині охоронець змушує покупця заплатити за товар, який пошкодив не він. Хто правий у цій ситуацій та що робити покупцеві, розповідає РБК-Україна.

Чи мусить покупець платити за розбитий товар у магазині

Законодавством України встановлено, що ризик випадкового знищення та пошкодження (псування) майна несе його власник (ст. 323 Цивільного кодексу). Покупець не є власником товару, поки не заплатить за нього.

Крім того, в ч.2 ст.17 закону "Про захист прав споживачів" йдеться, що продавець зобов’язаний сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати. Тобто примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту заборонено.

Тому не слід поспішати платити за розбитий товар у магазині, оскільки закон у даному випадку – на боці споживачів.

Які права має охоронець магазину

Охоронці не мають права говорити, що покупцеві робити з товарами. З цього приводу необхідно розмовляти тільки з продавцями магазину. Примушування оплатити зіпсований товар є грубим порушенням багатьох норм законодавства. Тому в таких випадках слід звертатись до правоохоронних органів.

Якщо працівники магазину наполягають на вині покупця, то її потрібно спершу довести у суді. Вони не мають права самостійно стягувати виплати за пошкоджений товар, а можуть лише зафіксувати факт пошкодження свого майна і спробувати довести, що покупець зробив це навмисно.

Чи може охоронець перевіряти особисті речі

Ні охоронець, ні продавець, ні власник магазину не мають повноважень для перевірки особистих речей покупця без його згоди та без залучення поліції.

Якщо в охоронця є підозри щодо людини, він може слідкувати за нею і за товаром, зокрема за допомогою камер спостереження. Охоронець може викликати поліцію, якщо:

  • на виході з супермаркету спрацювала рамка;
  • покупець вкрав товар, що зафіксовано камерами стеження;
  • покупці помітили крадія і повідомили про це охоронця.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW