Велорух у Миколаєві: чому містяни обирають двохколісний транспорт та як буде розвиватись велоінфраструткура у місті, - ФОТОВід початку війни чимало миколаївців почали обирати велосипед, як основний вид транспорту по місту. 

Редакція 0512 поспілкувалася з містянами щодо переваг їзди на двоколісному транспорті та дізналася у міської влади щодо планів розвитку велоінфраструктури у Миколаєві. 

Жителька Миколаєва Ольга Голубенко використовує велосипед, як основний вид транспорту. 

- Мені подобається бувати на свіжому повітрі, крутити педалі, виїжджати на покатеньки з друзями – в Мико дуже доброзичливе та дружне велосипедне ком’юніті. До роботи завжди було 8 км, тож вибір на користь ровера очевидний. Велосипед я не використовую взимку під час ожеледиці та в сильний дощ. Для цього треба трошки змінювати екіпірування, - говорить містянка.

архів героїні

За словами Ольги, для руху по місту вона обирає дороги з меншою кількістю машин та намагається бути на дорозі передбачуваною і хотілося б цього від інших учасників дорожнього руху того ж самого - без підрізань та вискакувань на дорогу в останню мить. 

- Через спеку, вік та подекуди неякісний ремонт багато миколаївських вулиць “на хвилі”: попливли біля узбіччя, провалилися люки, поторочені ямками. Це додає екшену при пересуванні велосипедом. Все ж екстремальне катання з перепонами хочеться робити трохи далі від автівок. Переміщення містом буде значно безпечнішим, коли вдасться максимально розділити смуги руху авто, вело та пішоходів. Сподіваюся наше місто згодом матиме рівні дороги з продуманою велоінфраструктурою, - зазначила жінка. 

Наталя Мороз полюбляє кататись на велосипеді разом з чоловіком. Подружжя придбали два байки сім років тому. 

- Спочатку нашим спільним захопленням був волейбол. А потім ми почали кататись по місту велосипедами. З початку війни у місті були проблеми з транспортом, тому я пересіла на байк. До роботи мені було пів години їзди. Одного разу мене підбила машина, я впала і зламала ногу. Через травму та потужні обстріли я на певний час закинула велосипед, але зараз намагаюсь постійно їздити на ньому, - сказала Наталя.

архів героїні

За словами містянки однією із переваг їзди на велосипеді є економія коштів на проїзді та підтримування активного способу життя. Жінка зазначила, що у місті дуже не вистачає для комфортного пересування велосмуг. Також Наталя вважає, що можна було б ввести адміністративну відповідальність за пересування пішоходами по велосмугах, аби водії не наражали при їзді на небезпеку ні себе, ні пішоходів. 

Михайло Тимченко відмітив, що на велосипеді катається ще з 6-річного віку. За словами підлітка, йому подобається їзда на ровері через зручність та мобільність пересування по місту. 

- З плюсів - це однозначно це те, що можна досить швидко дістатись куди тобі потрібно та підтримка спортивної форми. З недоліків: у нас мало велодоріжок й ними часто ходять люди та інколи їздять машини. Місту необхідно більше велосмуг та робити якісь перегородки для водіїв авто, - сказав юний житель Миколаєва.

Координатор ініціативної групи "Велорух Миколаїв" Руслан Крєтов пересувається по місту на велосипеді вже багато років. Однією зі значних переваг двоколісного транспорту називає екологічність, адже на відміну від машин, від велосипеда немає викидів в атмосферу. 

архів героя

- Миколаїв є одним з обласних центрів, де фактично відсутня велоінфраструктура. У час-пік основними дорогами пересуватись на велосипеді особливо небезпечно. Також у нас в поганому стані на більшості доріг перебуває крайня смуга з правої сторони, де має рухатись велосипедист. Хоча варто зазначити, що останнім часом у цьому плані покращився стан дощових каналізацій, - говорить Руслан.

За словами Руслана Крєтова, протягом останніх шести років, не враховуючи тривалість війни, ініціативна група "Велорух Миколаїв" проводила візуальний моніторинг пересування містян на велосипедах і зазначив, що з кожним роком кількість велосипедистів у місті продовжує зростати. 

- Негативною тенденцією зі збільшенням кількістю велосипедистів є те, що досить часто люди пересуваються по тротуарах, хоча за правилами повинні рухатись основними дорогами. Це пов’язано з тим, що й кількість автомобілів на дорогах міста також збільшилась, тому люди обирають для себе більш безпечний маршрут по тротуарах, - відмітив містянин.

Руслан Крєтов також додав, що попит на велосипед також збільшився й через війну, зокрема через розвиток волонтерського руху, коли є необхідність доставляти воду чи гуманітарну допомогу вразливим категоріям населення та скорочення кількості громадського транспорту. 

На думку Руслана, поліпшити комфортність пересування на велосипеді та підвищити безпеку на дорогах має прийняття цільової програми, де розвиток інфраструктури буде по всьому місту, а не створення велосмуг частково на окремих вулицях міста. 

Одним із позитивних рішень влади на користь поліпшення велоруху у місті, Руслан назвав дозвіл їздити по вулиці Великій Морській велосипедистам на смузі там, де курсує громадський транспорт.

розмітка на Великій Морській у Миколаєві. Фото - Суспільне

Перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков у коментарі 0512 розповів, що міська влада має певні плани щодо розвитку велоінфраструктури на найближчі роки. 

- Нещодавно ми відновили роботу з створення велодоріжок. Зараз на Великій Морській до ладу проводимо дорогу та розмітку для велосипедистів. Велосмуги буде простягатись від Народного саду до вулиці Садової. І на Садовій ми встановимо світлофор в цьому році з урахуванням велоінфраструктури. Також в планах на цей рік маємо продовження велосмуги по вулиці Соборній до обласного палацу культури. Наразі ми це обговорюємо з Нацполіцією. За ідеєю, одна смуга буде йти по проїзній частині, а інша по тротуару, - сказав Віталій Луков.

велодоріжка на Соборній. Фото ТРК "МАРТ"

Також, за словами заступника мера,  наразі міська влада замовила проєкт зі створення велодоріжки по вулиці Олександра Янати. Смуга буде простягатись від магазину “Велам” до вулиці Електронної й далі від Електронної до вулиці Космонавтів. У тому районі, як зазначив Віталій Луков, також хочуть створити велосмугу по вулиці Троїцькій, яка буде простягатись до міської лікарні №3, що у “Дубках”. 

- У рамках розвитку велоінфраструктури, районі адміністрації мають відремонтувати близько 30-40 вулиць по місту. По тім вулицям не буде розмітки на дорогах, але ми встановимо таблички, що там можуть рухатись й машини, й велосипедисти. На знаках буде вказано обмеження швидкості для машин до 30 кілометрів на годину. Це безпека не лише для велосипедистів, але й для пішоходів. Цей проєкт ми реалізуємо або в поточному, або вже в наступному році, - додав заступник мера.

Крім того, міська влада має в перспективах створення велосмуги від Автовокзалу по Богоявленському проспекту, а також по проспекту Героїв України від Тернівського кільця до парку Перемоги.  Віталій Луков додав, що створення нового Генплану міста та Стратегії розвитку, а також ремонти доріг будуть з урахуванням створення велоінфраструктури.

Голова Миколаївської регіональної платформи реформ Валерій Вєтров розповів, що сьогодні в місті триває робота над основними стратегічними документами що визначать післявоєнну відбудову та розвиток міста Миколаєва: Програмою комплексного відновлення, новим Генпланом, стратегією розвитку Миколаївської міської територіальної громади.

Фото - Суспільне

За його словами, для створення умов щодо використання велосипедів на сучасному рівні необхідно створення відповідної велоінфраструктури в місті з урахуванням визначення потреб різних груп населення та їх інтересів при експлуатації велотранспорту. Для цього проводиться серед містян, які користуються велосипедами опитування.

Пропозиції та ідеї щодо розвитку велоінфраструктури у кожному районі містяни можуть надавати представникам Експертно-громадської ради міськвиконкому за тел. 0672556510 або написати на електронну пошту: [email protected]

Фото архів героїв, ТРК "МАРТ" та Суспільне.Миколаїв

Раніше редакція 0512 писала про те, як модернізують миколаївський електротранспорт.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW