Виплачено перший мільярд гривень за програмою єВідновленняЦі гроші держава виплатила українцям для ремонтів квартир і будинків, які були пошкоджені через російські обстріли.

Цю програму ми розпочали у травні разом з командою Мінцифри та TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і чули багато скептичних думок. Треба визнати – не всі вірили, що люди зможуть отримати реальні гроші — без корупції, без черг, без принижень.

Плани перетворилися у конкретні дії. Сам процес – від подачі інформаційного повідомлення до безготівкового розрахунку — максимально цифровізований, алгоритм роботи комісій органів місцевого самоврядування – регульований Постановою і обмежений чек-листом з прописаною вартістю робіт та будматеріалів. У разі проблемних питань заявник завжди може звернутися до Урядового контактного центру 1545. І серед масиву дзвінків не було жодного – про несправедливість чи неправомірність. Сподіваюсь, так триватиме і надалі.

Тепер трохи цифр. На даний момент отримали виплати 12 146 людини, що подали заявки. Загалом таких понад 41 тисячу. Традиційно звертаюсь до місцевих влад – у ваших силах пришвидшити роботу комісій.

Якщо ж подивитися на конкретні громади – найбільше заяв надійшло з тих територій, які знаходилися під окупацією або ж розташовані поблизу кордону з росією:

  • Харківська – 17 тисяч заяв;
  • Ірпінська – 3 тисяч заяв;
  • Ізюмська – 1,6 тисяч заяв;
  • Миколаївська – 1,3 тисяч заяв;
  • Балаклійська – 1,3 тисяч заяв.

35% з тих, хто взяв участь у програмі єВідновлення – це люди, яким за 60. Найстарші одержувачі допомоги – три жінки, яким виповнилося 97 років. Вони проживають на Київщині та Миколаївщині.

Також важливо сказати, що 75% всіх грошей на будівельні матеріали були витрачені у невеликих місцевих магазинах, будівельні роботи також замовлені у фізичних осіб-підприємців.

Варто нагадати, що під час брифінгу на майданчику офіційного медіацентру перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко розповіла про реалізацію програми єВідновлення на території Житомирської області.

Виплачено перший мільярд гривень за програмою єВідновлення, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW