Восени ціни підскочать на 5 категорій базових продуктів: які причини і наскільки зміниться вартістьУкраїнцям слід бути готовими до подорожчання низки продуктів харчування, яке прогнозується вже на найближчим часом. Експерти попереджають, що зростання цін можливе із настанням холодів, пише Telegraf.

Зазначається, що на рівень подорожчання вплинуть такі чинники, як попит, експорт, а також вартість палива та електроенергії.

Овочі та фрукти

За прогнозами, різкого підйому вартості овочів та фруктів чекати не варто, адже врожай був непоганий. Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук вважає, що подорожчання буде в межах 5-10%. Це пов'язано з тим, що в холодний період зростатимуть витрати на зберігання.

Молоко

Зростання цін на молоко також пов'язане із зберіганням сировини та готових продуктів, яке може бути складним через нестабільність енергосистеми.

Яйця

Ціни на яйця традиційно зростають восени, оскільки загальний обсяг виробництва падає. Особливо це стосується домашніх яєць, на виробництво яких дуже впливає сезонність.

М’ясо

Через потреби у зберіганні ціни на м'ясо можуть підскочити на 5−15%.

Цукор

Ціни на цей продукт зростають у всьому світі, що в певній мірі пов'язане із забороною експорту Індією. В Україні така заборона також діє з початку літа - це необхідно для задоволення внутрішнього попиту. Але термін цієї заборони закінчиться 15 вересня. Поки не буде перероблений новий врожай, цукор зросте у ціні на 2-3%, про що заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW