ISW: На Запоріжжі українські військові просуваються вздовж російських укріпленьУкраїнські військові просунулися в район Роботиного, а також просуваються вздовж лінії російських укріплень у Вербовому.

Про це повідомляє "Українська правда", посилаючись на щоденний звіт Інституту вивчення війни (ISW).

За даними Інституту, українські війська продовжують просуватися на заході Запорізької області. На геолокаційних відеозаписах, опублікованих 5 вересня, видно, що російські війська завдають ударів по українських позиціях на північний захід і захід від Роботиного. Це вказує на те, що українські сили просунулися в цей район. Хоча раніше російські війська стверджували, що вони його контролюють.

Українські сили також просунулися на південь від Роботиного і на північний захід від Вербового. 

Геолокаційні дані, що свідчать про розташування сил на північному заході від Вербового, дозволяють припустити, що вони просуваються вздовж лінії російських укріплень, які пролягають уздовж цього населеного пункту. 

Українські військові джерела також підтвердили, що українські сили досягли успіху в напрямку Роботине-Новопрокопівка на південь від Оріхова, а також повідомили, що українські сили проводять успішні наступальні операції на південь від Бахмута.

Російські джерела продовжують скаржитися на те, що російським військам не вистачає контрбатарейних засобів і артилерійських боєприпасів в умовах українського контрнаступу. 

Українські контрнаступальні операції на кордоні Донецької та Запорізької областей, швидше за все, досягли успіху. Вони затиснули частини 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії і не дозволили їм передислокуватися на критичні ділянки фронту в західній частині Запорізької області. 

Російський блогер 5 вересня опублікував аудіозапис нібито від солдата російського 247-го полку, в якому солдат стверджує, що йому доводиться забирати тіла російських військовослужбовців під Старомайорським, оскільки російське командування не контролює процес забирання тіл. Солдат стверджує, що його підрозділ втратив 49 людей за один день боїв.

Ключові висновки ISW за 5 вересня:

  • Українські сили продовжують наступати на заході Запорізької області.
  • російські джерела продовжують скаржитися на те, що російські війська не мають достатніх контрбатарейних можливостей та артилерійських боєприпасів в умовах триваючого українського контрнаступу, з яким кремль і Міністерство оборони (МО) росії, як повідомляється, намагаються боротися.
  • Українські контрнаступальні операції на кордоні Донецької та Запорізької областей, швидше за все, мають успіх у стримуванні підрозділів 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ВДВ) і запобіганні їхньої передислокації на критичні ділянки фронту в західній частині Запорізької області.
  • Міністр оборони росії сергій шойгу повторив шаблонну риторику, спрямовану на те, щоб відкинути нещодавні досягнення України і підкреслити початок нового навчального року в російських військових навчальних закладах під час зустрічі з російським військовим керівництвом 5 вересня.
  • Президент росії владімір путін провів історичні паралелі між участю СРСР у Другій світовій війні та нинішньою війною в Україні, щоб сформувати ідеологічні очікування щодо тривалості воєнних дій.
  • Вірменський уряд, схоже, серйозно ставить під сумнів свої десятилітні відносини з росією у сфері безпеки на тлі повідомлень про вірменську гуманітарну допомогу Україні та зростаючого невдоволення громадськості гарантіями безпеки, наданими росією.
  • російські війська провели наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, вздовж лінії Авдіївка-Донецьк, у прикордонній зоні між західною частиною Донецької та східною частиною Запорізької областей, а також у західній частині Запорізької області і просунулися вперед на деяких ділянках 5 вересня.
  • Українські війська провели наступальні операції щонайменше на двох ділянках фронту і 5 вересня просунулися вперед під Бахмутом, у прикордонній зоні на заході Донецької та сході Запорізької областей, а також у західній частині Запорізької області.
  • російські джерела продовжують повідомляти про зусилля росії з набору добровольців на тлі постійних чуток про загальну мобілізацію.
  • 5 вересня Служба безпеки України здійснила замах на вбивство російського окупаційного чиновника в окупованій Луганській області.

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google NewsAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW