Не завжди роблять це навмисно: отруєння тварин у ЧерніговіУ чернігівських групах на Facebook минулого місяця активно розповсюджувалася інформацію про отруєння тварин у місті. У пості йшлося про неодноразові випадки, які сталися у мікрорайоні Олександрівка. Тож ми вирішили дослідити цю проблему та дізнатися, чи можна з цим питанням звертатися до поліції та як надати чотирилапому першу допомогу.

Автор допису у соцмережі – це подруга жінки, у якої загинула кішка. Нам вдалося зв’язатися із власницею тваринки Альоною Овечко, і ось що вона розповіла:

Альна Овечко з кішкою, Фото надала Альона Овечко

Альна Овечко з кішкою, Фото надала Альона Овечко

«Кішка старенька (14 років), кожного ранку спускається з першого поверху по сходах їсти траву на 5 хвилин. Вона далеко та довго не ходить, і завжди повертається додому. В цей день кішка на вулицю не виходила, в обід її знудило, і о п’ятій почалася тахікардія. Коли ми вже звернулися до ветеринарів, був набряк легенів. Її ставили на кисень, з вечора взяли всі аналізи, зробили УЗД. За загальним аналізом крові – це було отруєння. Окрім того, що був набряк легень і серце відмовляло, печінка була у дуже поганому стані. І вже вночі вона померла».

Пані Альона не проводила розтин тварини, тому офіційних документів немає. Але ветеринари запевнили, що симптоми відповідають гострому отруєнню. Власниця кішки також розповіла, що це вже не одноразовий випадок.

«На Електроні живе знайома, і вона побачила, що її собака злизала рожеві зернятка отрути. Вона своєчасно звернулася до ветеринарів і потім два тижні проходила курс лікування. Якась хвора людина у дворі, де ходять діти, розкидала отруту. Багато випадків було і біля Чернігова. Наприклад, у Новоукраїнському померло дуже багато тварин. У людей є всі документи та звернення до поліції на руках. Розтин підтвердив наявність щурячої та зміїної отрути» – розповідає Альона Овечко.

Тетяна Діденко, Фото з мережі Інтернет

Тетяна Діденко, Фото з мережі Інтернет

Начальниця КП Ветеринарно-стерилізіційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко говорить, що іноді у Чернігові фіксуються такі поодинокі випадки. Зрозуміти, чим керуються зоохантери дуже важко. Пані Тетяна говорить:

«Люди, які спеціально роблять це, не є психічно здоровими. Нам відомі випадки, коли так вчиняли з домашньою твариною, бо та чи велика виросла, чи набридла, чи не гавкає. Якщо люди в принципі здатні на таке, то треба щоб їх оглядав психіатр, адже нормальна людина так не вчинить».

Не завжди отруєння тварини – справа рук зловмисників. Дуже часто собаки та кішки страждають через людську недбалість та вчинки, які не направлені на завдання шкоди чотирилапому.

«Небезпека отруєння тварини є завжди. Наприклад, вона може з’їсти якусь рибу зі смітника, це може робити навіть не голодна собака, і це не буде отруйна речовина, але тварина може сильно постраждати, чи навіть загинути. Людина думатиме, що тварина отруїлася якоюсь хімічною речовиною, а насправді причиною буде заборонена їжа. Також причиною можуть стати зерна, які розкладають не для собак, а для щурів і мишей. Це небезпечно, адже і діти можуть з’їсти, і собака чи кіт. Такі випадки – це швидше недбалість, бездумність якась. Дуже велика кількість котів гине, коли обробляють підвали від бліх, вони труяться, але це роблять не спеціально» – пояснює Тетяна Діденко.

А що говорить про такі жорстокі дії поліція? Речниця Нацполіції в Чернігівській області Наталія Слабеняк повідомляє:

Наталія Слабеняк, Фото надала Наталія Слабеняк

Наталія Слабеняк, Фото надала Наталія Слабеняк

«За інформацією, виявленою в соцмережі, поліція проводить перевірку. Заяв від громадян щодо отруєння собак не надходило. Поліція закликає, звертатися із заявами громадянам, які мають інформацію про жорстоке поводження з твариною, що спричинило її смерть. За такі дії передбачена як кримінальна, так і адміністративна відповідальність».

Обов’язково звертатися до поліції радить і начальниця ветеринарно-стерилізаційного центру. Жінка говорить:

«Люди не дуже звертаються, бувають історії, коли підозрюють сусіда, але не пишуть заяву, бо потім поруч жити з цією людиною. Ми не раз із цим стикалися, були випадки із застосуванням зброї, і це довести набагато простіше, але люди на жаль не відчувають захищеності, тому не йдуть до поліції. Вони бояться, що сьогодні постраждав котик, а завтра це буде їхня дитина. Якби у нас була можливість робити анонімні звернення, їх було б більше».

Щоб дізнатися загальну ситуацію з отруєнням тварин у місті, ми вирішили звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. Начальник Юрій Павлішен повідомляє, що структура не володіє інформацією, щодо масового отруєння тварин міста невідомою речовиною. Але все таки були випадки, коли власники чотирилапих зверталися із симптомами отруєння. Юрій Павлішен повідомляє:

«За останній місяць до нашої лікарні звернулися два власники, тварини яких отруїлися невідомою речовиною. Одна тварина (німецька вівчарка) проживає в мікрорайоні Олександрівка. Отруєння відбулося речовиною, яка викликає носову кровотечу (діарея з кров’ю, блювота з кров’ю, поява геморагії на тілі). Такі симптоми характерні для отруєння щурячою отрутою».

Симптоми, внаслідок потрапляння токсину в організм тварини, можуть з’являтися через 1-10 діб. Характерними ознаками є млявість, відмова від їжі, висока температура тіла, поява крові на дзеркалі носа і в ротовій порожнині. Без надання медичної допомоги тварини гинуть. Чотирилапий постраждає в тому випадку, якщо щуряча отрута потрапить до шлунково-кишкового тракту (небезпечною для собак є доза 6 мг кг ваги).

Оскільки у Чернігові працює велика кількість приватних лікарів ветеринарної медицини, єдиної бази випадків отруєнь не існує. Тому Держпродспоживслужба не володіє інформацією, щодо кількості пухнастиків, які постраждали від рук зоохантерів.

Найбільш поширений спосіб отруєння – харчовий. Але є й інші варіанти. Небезпеку тваринкам можуть нести миші чи щури, що померли внаслідок вживання отрути. Також токсин може потрапити в кров через відкриті рани чи подряпини, адже якщо є механічні пошкодження слизової оболонки дихальних шляхів, то при тісному контакті теоретично можливе попадання небезпечної речовини до організму тварини.

Якщо вже ваша тваринка встигла з’їсти щурячу, або іншу отруту, потрібно надати їй першу допомогу. Держпродспоживслужба радить:

  • Зупинити потрапляння отруйної речовини до організму тварини
  • Викликати блювання. Якщо є можливість, швидко доїхати до ветеринарної клініки. Якщо такої можливості немає, то можна використати розведений з водою перекис водню або розчин повареної солі.
  • Дати сорбенти.
  • Якщо симптоми отруєння вже з’явилися, необхідно звернутися до лікаря і ввести антидот.

Щоб убезпечити свого улюбленця, намагайтеся гуляти з ним переважно на повідку та обов’язково уважно оглядаєте територію, де бігає собака. Контролюйте, що вона їсть та нюхає. Щодо котів, Тетяна Діденко наполягає, що вони мають залишатися в оселі, адже вулиця небезпечна для них. При найменших ознаках отруєння, пухнастика обов’язково слід відвести до ветеринара. Не варто шукати порад у соцмережах, адже час у таких випадках обмежений.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW