"Неприємно, але воювати будуть люди": кого з українців терміново призвуть позачергово, мобілізація потребує цих професійВ Україні від першого дня повномасштабної війни проводиться мобілізація. Стало відомо, кого насамперед призиватимуть у вересні.

Як інформує "Biz/today/ua", капітан Збройних Сил України Валерій Прозапас назвав фахівців, яких найбільше потребує українська армія. Він пояснив, що більшість військовозобов'язаних так чи інакше опиняться у ЗСУ.

"Так, це неприємно чути. Але яка б не була техніка сучасна, яке б не було озброєння, воювати на ньому треба людям", - зазначив експерт.

Наголошено, що наразі серед захисників дуже не вистачає танкістів, штурмовиків, піхотинців, артилеристів, оператори безпілотників, парамедиків та водіїв. Українців можуть мобілізувати не лише на передову, а й на виконання інших обов'язків. Серед них служба у штабі.

Таким чином, українська армія потребує військовослужбовців різних спеціальностей, зокрема мирних. У вересні мобілізуватимуть:

чоловіків 18-27 років, які проходили строкову службу або проходять військову службу у резерві чи запасі;

чоловіків 18-27 років, які не служили, але хочуть підписати контракт із ЗСУ;

чоловіків, знятих та виключених з військового обліку, визнаних придатними або обмежено придатними в період дії військового стану, які не мають відстрочки або судимості за тяжкий злочин;

придатних та обмежено придатних чоловіків віком 27-60 років з наявністю військового досвіду або без нього;

жінок, придатних за станом здоров'я, які хочуть служити у ЗСУ;

людей з інвалідністю та з відстрочкою від мобілізації через сімейними обставинами – за бажанням та за місцем проживання.

В Україні планують мобілізувати студентів

У Верховній Раді зареєстрували законопроект Федора Веніславського. Депутат вирішив усунути зловживання українських чоловіків правом на навчання. Він зазначив, що після повномасштабного вторгнення окупантів, багато військовозобов'язаних вирішили стати студентами денної чи дуальної форм навчання. Їх на період навчання звільняють від призову.

У 2022 році кількість студентів від 25 років і старших зросла до 106 тисяч осіб з довоєнних 40 тисяч.

"Цьогоріч цифри також наближаються до 100 тисяч. Це означає, що 60 тисяч чоловіків вирішили скористатися такою можливістю для уникнення призову. Я запропонував, щоб люди, які навчаються у послідовних видах освіти, мали право на відстрочку. А ті, хто вступив на другу-третю-четверту вищу освіту після 30 років таким правом на відстрочку скористатися не могли", - зазначив народний обранець.

Парламентарій наголосив, що дія закону у разі його ухвалення пошириться на чоловіків, які вже таким чином ухилилися від мобілізації.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW