"Депутати бояться показати статки, набуті під час війни", - антикорупціонери обурились закриттям декларацій і вимагають ветоГромадські організації обурилися закриттям ще на рік декларацій депутатів і чиновників та вимагають від Президента України Володимира Зеленського ветувати закон про відновлення е-декларування у такому вигляді як він був проголосований.

Реакції антикорупціонерів зібрав сайт 0564.ua.

Віталій Шабунін, Центр протидії корупції:

"Отже, Рада проголосувала ЗАКРИТИЙ реєстр декларацій. Як ви розумієте таке декларування не має жодного сенсу. 

Депутати плюнули в обличчя усім нам: і тим, хто воює, і тим, хто підтримує ЗСУ податками і донатами. 

Вони прямо сказали: наші статки - не ваше хлопське діло, тож позакривайте писки і мовчки воюйте, а ще податки платіть. 

Чистої води мародери - поіменний список дам вже найближчим часом.  

Питання в тому на чиї бік стане Володимир Зеленський. Він може відправити законопроект назад в Раду з вимого проголосувати негайне відкриття реєстру (вето з пропозиціями). 

А може підтимати мародерів і підписати законопроект. Як думаєте, як вчинить президент?"

Михайло Жернаков, Фундація  DEJURE:

"Ті, хто не підтримав правку про відкритість декларацій, ніколи не мають стати більше депутатами.

Думаю, це наш обов'язок донести максимальної кількості виборців слугами кого вони насправді є.

Принагідно дякую Anastasia Radina, Рома Грищук і всім, хто допомагав боротися".

Ярослав Юрчишин, народний депутат від "Голосу":

"...Народні депутати очевидно бояться наважитись показати свої статки, набуті за час повномасштабної війни. 

Більшість аргументів за закритий реєстр — це маніпуляція, мета якої — відтягнути якомога далі момент, коли доведеться звітувати за відпустки в Дубаї і нові маєтки на Печерську...".

Рух ЧЕСНО:

Нардепи провалили публічне відкриття декларацій. Громадськість вимагає вето.

Народні депутати провалили поправку про відновлення публічної роботи реєстру декларацій НАЗК до законопроєкту №9534. Таким чином реєстр декларацій залишається закритим іще на рік, якщо президент Володимир Зеленський підпише таку редакцію. Громадськість вимагає ветувати прийнятий проєкт. 

“Рух ЧЕСНО проаналізує, хто як голосував і кожен народний депутат отримає відповідний запис у своїй біографії в Політхабі. Ми бачили, як проєкт у турборежимі вчора проходив комітет, це десь близько 500 правок. Текст громадяни на сайті змогли побачити лише зранку. Деякі Слуги народу писали публічно про свою позицію, що вони підтримують цю правку щодо невідкладного відкриття реєстру. Але насправді фракція СН пішла у вільне голосування і голосів забракло. Для суспільства і міжнародних партнерів це дуже тривожний сигнал... Президент має ветувати проєкт і направити нардепам на доопрацювання”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

"Депутати бояться показати статки, набуті під час війни", - антикорупціонери обурились закриттям декларацій і вимагають вето, фото-1

Transparency International Ukraine:

Чому Президенту варто ветувати підрив е-декларування 

Transparency International Ukraine переконана, що президенту варто застосувати вето до прийнятих законів 9534 та 9587-д, які суттєво обмежують доступ громадськості до декларацій та зменшують відповідальність за порушення при декларуванні.

5 вересня народні депутати 329 голосами підтримали у другому читанні та в цілому головний законопроєкт 9534  про повернення е-декларування. Також 305 голосів віддали за законопроєкт 9587-д про зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та інших законів, які запроваджують автоматизовану відповідальність за неподання декларацій.

На превеликий жаль, під час ухвалення обох законопроєктів парламентарі проголосували ЗА положення, які підривають ефективність відновленого електронного декларування зсередини. І ось буквально кілька вже відомих маркерів, які вказують на деструктив прийнятих законопроєктів.

Так, попри усі заклики громадськості, законодавцям не вистачило 27 голосів для того, аби відкрити Реєстр декларацій уже зараз, а не через рік. Відповідна правка № 371 до основного законопроєкту 9534, ініційована Головою Комітету з питань антикорупційної політики Анастасією Радіною, провалилася, набравши всього 199 голосів.

Крім цього, нардепи підтримали правку до законопроєкту 9587-д, згідно з якою після сплати штрафу у 17–42,5 тис. грн при брехні в декларації на суму до 1 млн 342 тис. грн порушник уже навіть не буде вважатись таким, який притягувався до відповідальності.

Так само у відкритих джерелах повідомляли про інші потенційно руйнівні правки, які були враховані народними обранцями. Але в громадськості досі немає можливості ознайомитися із текстами прийнятих документів, щоб виявити та просигналізувати про всі наявні в них ризики.

Звісно, Transparency International Ukraine зі свого боку проаналізує офіційно затверджені тексти обох документів та вийде із власними пропозиціями до Президента. Проте вже зараз ми вважаємо прийняті документи безперечно деструктивними, тож вони потребують суттєвого доопрацювання. Більше того, на нашу думку, не було забезпечено необхідну прозорість законодавчого процесу і публічного контролю за змінами, які вносяться у такі важливі для України законодавчі акти.

Саме тому ми закликаємо Президента застосувати вето до прийнятих сьогодні законів та повернути їх на доопрацювання парламенту.

Читайте також: Рада повернула е - декларування, але декларації залишатимуться закритими ще рік.

Колаж: Аргумент

Слідкуйте за новинами в Telegram. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. 

Читайте нас на Google NewsAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW