Зеленський підтвердив відставку Резнікова: хто може очолити МіноборониПрезидент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення підтвердив відставку міністра оборони Олексія Резнікова. Його на цій посаді може замінити Рустем Умєров. 

Редакція 056 розкаже, що відомо про майбутнього очільника Міноборони. 

Зеленський заявив, що Міністерство оборони потребує нових підходів та інших форматів взаємодії з військовими та суспільством. 

"Цього тижня парламенту буде запропоновано ухвалити й кадрове рішення. Хочу окреслити це зараз. Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці більш ніж 550 днів повномасштабної війни. Вважаю, що Міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством в цілому", - сказав він. 

Президент також додав, що новим міністром оборони України може стати Рустем Умєров. 

"Зараз очолити Міністерство має Рустем Умєров. Верховна Рада України добре знає цю людину, і пан Умєров не потребує додаткових представлень. Очікую від парламенту підтримки цієї кандидатури", - сказав президент.

Що відомо про майбутнього очільника Міноборони

Рустем Умєров, чинний голова Фонду держмайна і був призначений на цю посаду 7 вересня 2022. До свого призначення на цю посаду, був обраний народним депутатом від 9-го скликання у 2019 році від партії "Голос". Умєров за походженням кримський татарин, радник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Ще у 1944 році сім'я Умєрових була примусово депортована разом з усім кримськотатарським народом з історичної батьківщини Криму до Сибіру і Центральної Азії.  

Народився в 1982 році в Самарканді Узбецької РСР, в сім'ї інженерів, вихідців з Алушти. Його родина на історичну батьківщину – в Крим, змогла повернутись лише після майже 50 років в депортації, а саме наприкінці 80х.

Рустем Умєров навчався в Кримській гімназії-інтернаті для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим. Здобув ступінь бакалавра економіки та магістра фінансів у Національній академії управління. Був стипендіатом американської програми. Свою кар'єру розпочав в компанії lifecell, займаючи різні керівні посади з 2004 по 2010 роки. Одружений, батько трьох дітей.

Ще до окупації Криму сім'я Умєрових ініціювала відновлення культурної та історичної спадщини Криму. Працював над відновленням історичних та політичних прав кримських татар, а також активно лобіює ухвалення важливих для кримських татар законопроектів: про корінних народів і статус кримськотатарського народу.

У 2007 році був співзасновником міжнародної організації "Bizin Qirim" та ГО "Земляцтво кримських татар". Також з 2011 до 2013 року був співзасновником "Фонду Розвитку Криму". В ці ж роки обіймав посаду у компанії "iCapital", а через деякий час працював в компанії "ICG Investments". У 2013 році заснував інвестиційну компанію ASTEM і благодійний фонд ASTEM Foundation

Одним із головних векторів у діяльності Рустема Умєрова була постійна комунікація щодо питань обміну кримських політв'язнів та військовополонених. Зокрема у 2017 році він сприяв звільненню двох політв'язнів Кремля – кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умєрова.

Був співголовою депутатського об'єднання "Кримська платформа", учасник української переговорної групи з рф.

Є одним із донорів програми Ukrainian Emerging Leaders у Стенфордському університеті, яка навчає українських політиків, юристів, соціальних підприємців, бізнесменів та громадських лідерів. Нагороджений Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW