Лісівники не лише садять ліс, доглядають за ним та захищають від пожеж, але і дбайливо вирощують дерева у декоративних шкілкахЛісівники не лише садять ліс, доглядають за ним та захищають від пожеж, але і дбайливо вирощують дерева у декоративних шкілках.

Шкілки – це спеціально відведені ділянки, на яких вирощують саджанці дерев та чагарників. Дерева, вирощені у декоративних розсадниках, використовують для озеленення вулиць, парків, скверів та присадибних ділянок.

У шкільних відділеннях на базових розсадниках філій Столичного лісового офісу лісівники вирощують саджанці для озеленення. Серед листяних порід переважають липи, горобини, дуби, клени, берези та тополі, а з числа хвойних найбільший попит мають ялини, модрини, туї та ялівці різних форм. Нині у філіях ДП «Ліси України» на Житомирщині та Київщині вирощують понад 300 тисяч штук декоративного садивного матеріалу.

Вирощування дерев у шкілках – доволі трудомісткий процес, який вимагає якісного та своєчасного проведення ряду заходів: від поливання та підживлення до формування крони й боротьби зі шкідниками. Вирощені у шкілках дерева мають міцну кореневу систему, здорове листя і стовбур, а отже – найкраще приживлюються на новому місці.

Процес вирощування саджанців досить тривалий та становить від 3 до 8 років, в залежності від породи дерев. Упродовж цього часу лісівники дбайливо доглядають за рослинами та захищають їх від пошкоджень дикими тваринами, які полюбляють ласувати верхівками та корою молодих дерев. Для цього розсадники огороджують, дерева обробляють репелентами, а для лісових мешканців встановлюють годівниці.

Столичний лісовий офісAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW