UAnimals вперше проведе Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях16–17 вересня UAnimals вперше проведе Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях. Масштабні акції відбудуться у п’ятьох національних парках і заповідниках України, де через засмічення та екоцид, спричинений повномасштабним вторгненням РФ, страждають і гинуть тварини.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на UAnimals.

"Ми розуміємо, що наслідки екоциду, який спричиняє Росія, жахливі: знищення цілих видів тварин, довкілля. Цього року ми хочемо зробити марш не лише символічною, а й практичною подією. Всеукраїнський марш прибирання ― це наш спосіб подбати про тварин, які опинились під загрозою", — розповів засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук.

Волонтери прибирають обмілілі береги о. Хортиця. Фото: Суспільне Запоріжжя

Волонтери прибирають обмілілі береги о. Хортиця. Фото: Суспільне Запоріжжя

За його словами, після підриву Каховської ГЕС оголились пляжі, повні сміття, в якому плутаються тварини і страждають. Досі гектари територій забруднені пластиком, який тварини їдять і помирають. Також багато парків, віддалених від зони бойових дій, засмічені та потребують уваги.

"Ми маємо взятись і очистити ці парки. А заразом звернутись до світової спільноти з закликом покарати росію за екоцид і допомогти Україні впоратись", — додав Тодорчук.

За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, війна уразила 20% природоохоронних територій. Понад 23 000 тонн парникових газів потрапили в атмосферу через пожежі внаслідок російських обстрілів. Від бойових дій постраждали 600 видів тварин та 750 видів рослин і грибів, а в українській частині Чорного моря загинули 120 дельфінів.

Парки, де відбуватиметься прибирання:

Національний природний парк "Голосіївський", м. Київ

Національний природний парк "Бузький гард", Миколаївська обл.

Національний природний парк "Гуцульщина",

Івано-Франківська обл. Національний заповідник "Хортиця", м. Запоріжжя

Національний парк "Ужанський", Закарпатська обл.

В UAnimals також закликали інші організації, а також усіх небайдужих, провести марш прибирання у своєму місті чи селищі, якщо це не порушує правил безпеки.

UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, що існує з 2016 року і пропагує гуманне ставлення до тварин, захищає їх від експлуатації та знущань. У 2017 році команда UAnimals провела перший Всеукраїнський марш за права тварин, який зібрав понад 5000 людей. Від 24 лютого 2022 року рух зосередив зусилля на порятунку тварин у зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України. У лютому 2023 року команда UAnimals відзначила першою Всеукраїнською зоозахисною премією двадцятьох зооактивістів, які рятують життя тварин під час війни.

Читайте також: закарпатці зайняли перше й друге місця на Кубку Балтії зі спортивного орієнтування

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW