Як бавовна на псковському аеродромі розвіяла міф про велич росіїВ ніч з 29 на 30 серпня щонайменше шість регіонів рф зазнали масованої атаки дронами. Зокрема, на військовому аеродромі під Псковом знищені 4 транспортних літаки Іл-76 та 2 пошкоджені.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України проаналізували як бавовна на псковському аеродромі розвіяла міф про велич росії.

На цьому летовищу базується 104 гвардійський десантно-штурмовий полк, на який в лютому 2022 р. покладалися завдання по захопленню півночі Київщини і заходу в Київ. Літаки Іл-76 саме цього підрозділу здійснювали висадку десанту в Криму в 2014 році та Гостомелі в 2022 р. і брали участь у військових злочинах у Бучі. Слід відмітити, що удар дронами по об’єктах на території росії стався в ніч, коли російські війська обстріляли Київ крилатими ракетами та дронами, внаслідок чого загинуло двоє людей.

Що це означає для росії?

По-перше, обстріл аеродрому став неприємним сюрпризом, як для мешканців регіону так і російської влади взагалі. Адже, на відміну від вже звичних обстрілів прикордонних районів росії, північні області вважалися повністю захищеними. Та після атаки стало очевидним, що безпечних районів в росії стає все менше, а масованість і точність застосування БЛПА залишають в зоні ураження всі військові об’єкти в радіусі 700 кілометрів від українських кордонів. 

На геополітичному рівні виявилась незахищеність військової інфраструктури рф на кордонах із НАТО, що суттєво послаблює позиції кремля в спробах тиску на Європу з «українського питання», адже ймовірний удар НАТО спричинив би катастрофічні наслідки для зс рф. Тож впевненість про нездатність рф до військового протистояння з Альянсом набиратиме прихильників у штабах країн НАТО на користь подальшої підтримки України.

По-друге, безперешкодний удар безпілотників по аеропорту викликав в росії бурхливу критику влади з боку пересічних росіян та опозиційних кремлівській владі сил. Керівництво міноборони та особисто путін критикуються в соцмережах за нездатність захистити територію рф, за те, що вони не тримали коштовні військові літаки в ангарах. Все це призводить до втрати рейтингу влади напередодні парламентських та президентських виборів в рф.

По-третє,  з військової точки зору, знищення кожної одиниці літака військово-транспортної авіації, – це удар по стратегічному потенціалу рф. Тож, знищення 4 російських літаків Іл-76 елітної десантно-штурмової частини, нанесло чутливий удар по боєздатності та логістиці транспортування військ та техніки до України. Крім того, принизливим для МО рф стала інформація, що російські системи ППО виявились безсилими проти атаки австралійських дронів SYPAQ громадянського призначення, модернізованих українськими фахівцями. 

За оцінками експертів  американського Інституту вивчення війни, така ситуація стала можливою через те, що найбільш сучасні системи ППО (ЗРК «Панцир-С1») та РЕБ росіяни зосередили для прикриття москви.

Як відомо, кожна атака дронів дає тим, хто його запускав, цінну інформацію про розташування засобів ППО та РЕБ і, відповідно, про прогалини у протиповітряній обороні. Тож, доведена недосконалість створеної рф на кордоні з Україною суцільної смуги з радіоелектронних перешкод, яку легко пробивають українські дрони. Щоб хоч якось виправити ситуацію на цілодобовий режим роботи переведені підприємства концерну «Алмаз-Антей», найбільшого в росії виробника систем ППО, але швидко наростити обсяги виробництва неможливо.

Вчетверте, російська розвідка не змогла оцінити спроможність України виробляти та застосовувати далекобійні безпілотники-камікадзе, здатні подолати таку значну відстань. Масовані удари російської території довели, що Україна вже давно вкладає кошти у розробку та будівництво безпілотних апаратів і має можливість робити їх самостійно, або отримувати їх від партнерів.  Це в значній мірі знецінює російську кампанію з обстрілу України дронами іранського виробництва, яка на тлі відсутності легального і відкритого доступу до електроніки та браку бензинових двигунів, стає дедалі менш ефективною. Щоб хоч якось змістити фокус уваги з недосконалої системи ППО, яка дозволила дронам долетіти до пскова, російська пропаганда поширює фейкові відомості про нібито атаки дронів з третіх країн, зокрема з Естонії та Латвії. Проте, західні експерти оцінюють ймовірність відправлення дронів з території країн Балтії близькою до нуля, адже напад країни НАТО на військовий об’єкт на території росії може спровокувати ядерний конфлікт.

Масовані ударі БПЛА багато в чому змінили сприйняття війни як українцями, так і росіянами. Безпілотники стали порівняно недорогим способом перенести обстріли на територію росії та підняти моральний дух українців.  Для росіян – зайвим підтвердженням того, що влада не має можливості їх захистити і в цілому, ставить під питання потребу у так званій «сво». Одночасно український ВПК нарощує власне виробництво БПЛА та покращує технічні характеристики безпілотників від інших виробників, тому інтенсивність і частота таких атак буде тільки зростатиме.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW