Оновили «Доступні ліки» - які препарати включені до спискуНабув чинності оновлений Реєстр лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації.

Відтепер до нього включено шість препаратів морфіну для паліативних пацієнтів.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

"До програми реімбурсації увійшли шість препаратів Морфіну в таблетках – чотири безоплатні та два з доплатою. Пацієнти зможуть отримати їх за електронним рецептом в аптеках із договором з НСЗУ", - йдеться у повідомленні.

У НСЗУ наголошують, що знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів необхідні людям з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

Отримати знеболювальні можуть пацієнти, які мають встановлені основний діагноз, паліативний статус та хронічний біль.

Щоб отримати знеболювальні потрібно звернутися до сімейного або лікуючого лікаря. Пацієнтам із онкологією - звернутися до лікаря первинної медичної допомоги. Лікар за наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт. Пацієнти із психічними розладами мають звернутися до лікаря-психіатра. Лікар за наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і створить електронний рецепт.

Іншим паліативним пацієнтам необхідно звернутися за направленням сімейного лікаря до лікаря-спеціаліста. Лікар за наявності паліативного статусу встановить діагноз хронічний біль і призначить знеболювальні засоби. Далі – звернутися до сімейного лікаря, який створить електронний рецепт.

Отримати знеболювальні препарати безоплатно або з частковою доплатою можна за електронним рецептом в аптеці, що уклала договір з НСЗУ.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW