Спілкувалися через радіостанції, а вночі використовували тепловізори: на Полтавщині затримали злочинну "банду", яка через трубопровід у великих кількостях викрадала нафтуМешканці Полтавської та Чернігівської областей, щоб залишитися непоміченими, збирали нафту крапельним способом, який фактично не фіксує падіння тиску в трубопроводі. Після кожної крадіжки зловмисники навіть організовували вивезення ґрунту з місця вчинення злочину для приховування слідів.

Про це повідомили в пресслужбі Головного управління Національної поліції Полтавщини.

Оперативники та слідчі встановили, що організували злочинне угруповання двоє раніше судимих за подібні злочини - уродженці міста Лубни.

"Діяли фігуранти за чітко продуманою схемою: заздалегідь підібрали найбільш вдале місце для «врізки», придбали землерийну машину і незаконно підʼєдналися до нафтотрубопроводу одного з газопереробних заводів на території Чернігівської області. Від місця «врізки» зловмисники проклали під ґрунтом відвід загальною довжиною близько 5 км. З протилежного боку відводу встановили резервуар для накопичення викраденої вуглеводної сировини", - йдеться в повідомленні. 

Кожен з учасників злочинної «банди» мав чітко визначену роль і дотримувався правил конспірації: для спілкування використовували виключно радіостанції, а для роботи у пізній час — біноклі нічного бачення і тепловізори.

Викрадену нафту ділки вивозили спеціально обладнаними вантажними автомобілями. За одну «ходку» порушники викрадали до 12 кубічних метрів сировини, яку надалі збували нафтобазам та різним комерційним структурам на території Полтавської, Чернігівської та Черкаської областей. В результаті отримували понад 500 тис. грн прибутку.

Правоохоронці затримали учасників злочинної групи під час крадіжки нафти. За місцями проживання, реєстрації та в автомобілях фігурантів провели 18 обшуків, у ході яких вилучили спецтехніку, вантажні та легкові автомобілі, обладнання для закачування вуглеводневої сировини, документи та «чорнові» записи.

Спілкувалися через радіостанції, а вночі використовували тепловізори: на Полтавщині затримали злочинну "банду", яка через трубопровід у ве..., фото-7

Наразі пʼятьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 185 (Крадіжка) та ч. 2 ст. 292 (Пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів та нафтопродуктопроводів) Кримінального кодексу України. Затриманих фігурантів помістили до ІТТ міста Полтава.

Нагадаємо, що на Полтавщині п’ятеро зловмисників крали нафту з магістрального нафтопроводу.

Стежте за усіма оперативними новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW