У Харкові СБУ "накрила" масштабну міжрегіональну схему втечі ухилянтів за кордон: заарештовано керівника благодійного фонду, - ФОТОУ Харкові СБУ блокувала масштабну міжрегіональну схему втечі ухилянтів за кордон.

Кіберфахівці СБУ в результаті багатоходової спецоперації викрили та блокували функціонування міжрегіональної схеми незаконного виїзду військовозобов'язаних за кордон. Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив речник Управління СБУ у Харківській області Владислав Абдела.

За даними слідства, організатором схеми був 34-річний харків'янин, керівник одного з місцевих благодійних фондів, який залучив до протиправної діяльності членів військово-лікарських комісій та співробітників інших волонтерських структур з Харківської, Львівської, Одеської та Закарпатської областей.

Задокументовано, що зловмисники використовували два протиправні механізми для організації виїзду ухилянтів з України. За одним з механізмів ділки домовлялися про безпідставне внесення чоловіків до інформаційної системи "Шлях" в якості волонтерів місцевого благодійного фонду. Це дозволяло ухилянтам безперешкодно виїхати за кордон як водії, які нібито здійснюють доставку гуманітарних вантажів для ЗСУ, і врешті-решт залишитися за кордоном. Така послуга коштувала втікачам 1,5 тисячі доларів. За іншим механізмом, зловмисники забезпечували зацікавлених людей фіктивними документами з місцевих ТЦК та СП: довідками військово-лікарської комісії та довідками про відстрочку від призову на військову службу. Такий пакет документів обходився ухилянтам майже у 4,5 тисячі доларів.

Крім того, кожному зі своїх "клієнтів" організатор каналу давав поради і рекомендації, як уникнути викриття з боку контролюючих органів під час перетину держкордону, у яких пунктах здійснювати перетин і що відповідати на питання прикордонників, щоб не бути затриманим за використання підроблених документів.

У ході спецоперації оперативники СБУ провели близько 20 обшуків за місцями мешкання і роботи учасників протиправної схеми у Харківській, Львівській, Одеській та Закарпатській областях. Під час слідчих дій вилучили комп'ютерну техніку та мобільні телефони з ознаками протиправної діяльності, "чорнові записи", документацію благодійних фондів зі списками волонтерів, які не повернулися з-за кордону, грошові кошти у гривнах, доларах та євро на загальну суму близько 1,5 мільйона гривень.

На підставі зібраних оперативниками СБУ доказів організатору оборудок повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 332 (сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів); ч. 2 ст. 369-2 (одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішень особою, уповноваженою на виконання функцій держави). Наразі йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. За такі злочини організатору загрожує до 9 років тюрми.

Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності усього кола людей, причетних до функціонування незаконної схеми виїзду військовозобов'язаних за кордон.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW