В Україні планують скасувати бюджетну освіту у вузах для ряда спеціальностейНезабаром в Україні студентів на бюджеті у вишах стане ще менше. У Міністерстві освіти пропонують перевести частину студентів-бюджетників на грантове фінансування, але пощастить не всім.

Державне фінансування буде збережено для певних спеціальностей, зокрема медицини, освіти, природничих наук, заявив заступник міністра освіти Михайло Вінницький.

За його словами, вже готова нова концепція фінансування вищої освіти через формульний розподіл і запровадження грантів. Завдяки цьому держава матиме можливість фінансувати навчання студентів спільно з приватним сектором. При цьому гранти не покриватимуть повну вартість навчання.

Також передбачається залишити монетизацію пільг. Фінансову підтримку отримають студенти-пільговики після того, як стануть студентами вищих навчальних закладів. Тобто гарантованого бюджетного місця, незалежно від результатів ЗНО, вони більше не матимуть.

З 1 вересня більшість шкіл та вишів повернуться до офлайн навчання. Місцева влада, незважаючи на рекомендації МОН, може самостійно приймати рішення про формат навчання в конкретному університеті, залежно від ситуації в регіоні. ВНЗ в Україні автономні. Вони також самі обирають дати вступних іспитів та вступу, тому не всі студенти сядуть за студентські лави 1 вересня. У деяких навчальних закладах навчальний процес розпочнеться пізніше.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW