Хвалили путіна та виправдовували «сво»: на Полтавщині СБУ викрила чотирьох прихильників «руського міра»На Полтавщині працівники Служби безпеки України викрили ще чотирьох прихильників «руського міра». Вони заперечували злочини росії проти України, вихваляли кривавого диктатора владіміра путіна та закликали до повалення керівництва української держави. Щодо усіх фігурантів провели розслідування та передали справи до суду – повідомляють у СБ України у Полтавській області.

Прибічники росії поширювали дописи у Facebook та забороненій соцмережі «Однокласники», у яких повторювали наративи російської пропаганди та залишали коментарі антиукраїнського змісту.

Зокрема, один із фігурантів, полтавець, у обстрілах Каховської ГЕС, цивільних об’єктів та житлових кварталів звинувачував Збройні Сили України. У своїх дописах чоловік хвалив російського диктатора владіміра путіна.

Жителька Лубенського району героїзувала росіян, які участують у, так званій, «сво». Жінка стверджувала, що насправді росія не зрівнює із землею українські міста, а «звільняє заручників від терористів».

Ще один чоловік, який живе у Полтавському районі, поширював заклики до повалення вищого керівництва України.

Ще одна жінка, уродженка міста Горлівка на Донеччині, котра зараз живе у Полтавській області, закликала скинути в Україні «владу нацистів та вбивць», а окупантів, навпаки, прославляла. Жінка заперечувала російську агресію щодо України та називала війну внутрішнім громадянським конфліктом.

Усім фігурантам після проведення відповідних експертиз повідомили про підозри за порушення трьох статей Кримінального кодексу України:

- ч.2 ст.109 «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади»;

- ч.1 ст.110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»;

- ч.2 і ч.3 ст. 436-2 «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників».

Досудове розслідування щодо усіх любителів «руського міра» завершили, матеріали передали до суду.

 Нагадаємо, раніше у Полтаві працівники СБУ та поліції затримали Романа Заволоку, який ображав українських військових.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW