На Чернігівщині суд заборонив діяльність проросійської ГО «Співдружність «Сіверська Русь»На Чернігівщині суд заборонив діяльність проросійської громадської організації «Співдружність «Сіверська Русь». Про це повідомляє Управління СБУ у Чернігівській області.

«Суд заборонив діяльність проросійської громадської організації, дії якої загрожували суверенітету та територіальній цілісності України», – йдеться у повідомленні.

Встановлено, що ця організація використовувалась рф, як інструмент так званої «м`якої сили» для впливу на громадську думку з метою дестабілізації ситуації в державі.

До лав цієї організації здебільшого входили прихильники слов`янської ідеї, серед яких священики УПЦ (МП) та ветерани ЗС СРСР.

«Її очолював громадянин України, підполковник у відставці, який активно відстоював думку про утиски російськомовних громадян на Чернігівщині. Зокрема, керівник цього об’єднання готував замовні статі, що містили антиукраїнську пропаганду, спрямовану на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації у державі, для подальшого поширення в мережі Інтернет», – повідомляють в СБУ.

Окрім того, керівництвом ГО «Сіверська Русь» пропагувались ідеї слов`янської єдності, необхідності об`єднання України, росії та білорусії у єдину державу.

«Зазначена організація співпрацювала з іншими об’єднаннями антиукраїнського спрямування, зокрема Всеукраїнським союзом громадських організацій «Об'єднання організацій співвітчизників «Російська співдружність». Союз відзначився антиукраїнськими заявами та акціями, наприклад у Криму – «У кожному вікні – російський прапор!», – йдеться у повідомленні.

Розглянувши зібрані СБУ беззаперечні докази деструктивної діяльності об’єднання, суд прийняв рішення про ліквідацію обласної громадської організації «Співдружність «Сіверська Русь».


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW