На якому боку краще спати: учені знайшли відповідьНауковці постійно знаходять нові аспекти, які можуть впливати на якість сну. Однією з цікавих тем досліджень став вибір пози, а особливо, питання про те, яка з них може бути найбільш корисною для здоров'я.

Який бік варто обирати для сну

Існує поширене твердження, що найбільш безпечно спати на лівому боці. Дослідники вивчили, як різні позиції впливають на розвиток нічної гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Ця проблема виникає, коли кислотний вміст шлунка потрапляє в стравохід, що призводить до неприємних симптомів, зокрема печії, кислоти в роті, блювання та гикавки.

Часто такі проблеми виникають під час нічного сну, коли людина лягає горизонтально. Науковці, вивчаючи цей аспект, дійшли висновку, що для запобігання гастроезофагеальному рефлюксу найкраще спати на лівому боці.

Цей висновок був підтверджений під час дослідження, в якому брали участь 57 добровольців з діагнозом ГЕРХ. В учасників експерименту, які спали на лівому боці, виявили менші виливи кислоти в стравохід та її швидше виведення (в порівнянні з тими, хто спав на правому боці). Наприклад, на лівому боці кислота виводилася за 35 секунд, тоді як на правому за 76-90 секунд.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW