"Батьки докуплять?": у МОН зробили важливу заяву про забезпеченість школярів перед 1 вересняУже за кілька днів розпочнеться новий навчальний рік. А в соцмережах батьки школярів розповідають про катастрофічну нестачу підручників.

Ситуацію прокоментували у Міністерстві освіти.

Під час Серпневої освітньої конференції заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків повідомив, що наразі неможливо надрукувати всі необхідні підручники для школярів, оскільки обмежено бюджет.

Він додав, що для п'ятих і шостих класів підручників немає взагалі, адже вони навчаються за новою програмою. Разом із тим для перших і других класів підручники є в наявності, і програма залишилася без змін.

"Так, минуло п'ять років, але якщо обирати між старими, але актуальними підручниками й відсутністю будь-яких - то вибір очевидний. Утім, після друку підручників для п'ятих і шостих класів ми будемо повертатися до перших, других та інших класів, які потребують оновлених книжок", - сказав Сташків.

Наразі для шостих класів друкують 66% підручників державним коштом з таких предметів:

українська мова та література
зарубіжна література
іноземна мова
історія
математика
природознавство
технології
підручники для національних меншин і дітей з ООП (особливі освітні потреби)

Для п'ятих класів уже надрукували такі предмети:

українська мова
польська мова
математика
природничий цикл

З допомогою іноземних партнерів надрукують підручники із географії, інформатики й мистецтва. Коштом Держбюджету буде надрукована історія України.

Стосовно старших класів, то для них друк поки не запланований, тому вони продовжать вчитися за старими підручниками.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW