В Україні планують мобілізовувати депутатів: подробиціВ Україні пропонують скасувати відстрочку від військової служби для українських депутатів та чиновників.

Про це повідомляє редакція 056 з посиланням на проєкт закону Верховної Ради України. 

У проєкті законопроєкту пропонується змінити закон про мобілізацію. Частину про звільнення депутатів та чиновників від обов’язкового призову на службу під час мобілізації можуть скасувати.

Подібні зміни на думку автора законопроєкту Олександра Дубінського необхідні для “встановлення справедливої системи мобілізації”.

“Метою проекту Закону є створення умов для справедливої мобілізації під час воєнного стану. В тому числі, створення правових підстав для обов’язкового перебування військовозобов’язаних народних депутатів України на військовій службі під час мобілізації, задля захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України”, – йдеться у повідомленні.

У законопроєкті пропонується виключити із закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згадку про нардепів у частині відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Також Дубінський пропорнує прибрати із закону «Про статус народного депутата України» статтю 29, яка гласить: «Народний депутат на строк виконання своїх повноважень звільняється від призову на військову або альтернативну (невійськову) службу, а також від призову на навчальні (або перевірні) та спеціальні збори».

Нагадаємо, що Верховна Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 діб — до 15 листопада 2023 року.

Про таке повідомляють народні депутати Ірина Геращенко та Ярослав Железняк із сесійної зали.

Це означає, що парламентських виборів, які заплановані в Україні на кінець жовтня, не буде.

Продовження воєнного стану підтримали 347 народних депутатів, а мобілізації — 334. Це вже восьме продовження з початку повномасштабного вторгнення росії.

Такі рішення вже ухвалювали 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня, 16 листопада 2022 року, а також 7 лютого та 2 травня 2023-го.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW