Поплічники Медведчука готували захоплення Хмельницької ОДА за 100 тисяч доларівЗа матеріалами СБУ тюремні строки отримали четверо поплічників Медведчука, які готували державний переворот в Україні.

Завдяки доказовій базі Служби безпеки тюремні строки отримали чотири поплічники екснардепа Медведчука, які готували насильницьке захоплення влади в Україні, інформує пресслужба СБУ. Для якнайшвидшої окупації мали захопити владу у декількох регіонах, в тому числі й адмінприміщення Хмельницької ОДА.

Серед засуджених - громадянин РФ, військовий розвідник за фахом, який був на "прямому" зв’язку з представниками адміністрації президента РФ та спецслужб країни-агресора.

Зловмисники планували "синхронізувати" державний переворот з початком повномасштабного вторгнення РФ. Тим самим сподівались допомогти агресору у якнайшвидшій окупації України.

За даними слідства, вони хотіли захопити владу через підконтрольні громадські організації у Києві та інших регіонах нашої держави, зокрема Хмельниччині.

Згідно з домовленостями, [свідок]повинен був підшукати на території Хмельницької області близько 500 осіб з числа колишніх військовослужбовців, зокрема, які мають досвід ведення бойових дій, та за фінансову винагороду увійдуть до новостворених озброєних формувань, які в подальшому, будуть залучені для захоплення адміністративних будівель із застосуванням фізичного насильства та зброї, та усунення представників органів державної влади, осіб, що виконують функцію їх охорони, правоохоронних та контролюючих органів, на що він погодився, - йдеться в матеріалах справи.

Із вироку суду

Із вироку суду

Інший свідок, до якого застосовано заходи безпеки, пояснив, що з новим знайомим вони у листопаді 2021-го зустрілись у кав’ярні в Хмельницькому, аби обговорити питання продажу земельної ділянки на березі моря в Херсонській області. Тоді ж співрозмовник перевів бесіду про запланований переворот і захоплення приміщення Хмельницької ОДА. Треба було знайти сотню охочих. Обіцяли заплатити 100 000 доларів США. Передбачали, що можуть бути вбиті і поранені. Спочатку свідок погодився, а згодом звернувся в СБУ.

Саме ці прокремлівські осередки мали ініціювати проведення в столиці України так званих "національних зборів".

На цьому "форумі" його організатори планували "затвердити резолюцію" щодо "відсторонення від влади" вищого військово-політичного керівництва України.

У разі відмови – зловмисники планували перейти до "силового сценарію". Для цього вони формували власне "бойове крило", до якого намагались залучити пів тисячі озброєних осіб.

Для пошуку "кандидатів" використовували власні зв’язки серед прихильників рашизму.

Однак, Служба безпеки спрацювала на випередження і запобігла реалізації незаконних дій. У результаті багатоетапної спецоперації співробітники СБУ своєчасно викрили організаторів злочину, задокументували їхню підривну діяльність і затримали на початку повномасштабного вторгнення РФ.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисників винними за ч. 1 ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і призначив росіянину – 10 років, організатору злочину – 7 років, а двом його спільникам – по 5 років ув’язнення. Розслідування проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Матеріали справи
Фото: СБУМатеріали справи
Фото: СБУ

Читайте також: "Зупинилось серце військової психологині з Кам'янеччини".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW