Об'їжджайте стороною ці АЗС: на яких заправках заливають сурогат замість бензинуПопри зниження рівня контрафактного пального, в Україні все ще існує ризик купити сурогат, особливо в невеликих містах. Згідно із звітом Інституту споживчих експертиз, причетними до виробництва фальсифікованого бензину А-95 визначені такі мережі, як ANP та AVIAS.

Експерти звернули увагу на агресивну дистрибуцію бензину цими мережами, пише Аvtosota.

Дослідження також дозволили виявити те, що у деяких мережах пальне не відповідає критеріям ДСТУ. Зокрема у бензині KRAFT було виявлено перевищення вмісту сірки у 35 разів – 352 мг/кг при нормі 10 мг/кг. Аналогічно, у бензині DNIPRO OIL GROUP виявили надмірний вміст сірки – більший за норму у 70 разів.

Крім того, експерти виявили небезпечно високий рівень токсичного бензолу у зразках як від KRAFT, так і від DNIPRO OIL GROUP. На KRAFT зафіксували перевищення майже в 4 рази, а на DNIPRO OIL GROUP - більш ніж у 7 разів.

Об'їжджайте стороною ці АЗС: на яких заправках заливають сурогат замість бензину, фото-1

Підвищення цих показників призводить до збоїв у роботі двигуна, перегріву та зростання рівня викидів. Це, в свою чергу, становить небезпеку як для водіїв, так і для пішоходів.

Що стосується помітного зменшення кількості контрафактного пального загалом, експерти пов'язують це із занепадом "міні-нафтопереробних заводів". Через атаки агресора та логістичні проблеми деякі мережі почали постачати імпортне пальне, перейшовши з "червоної" зони до "синьої".

При цьому залишки контрафактного пального переважно потрапляють до регіональних мереж. Тому водіям з невеликих населених пунктів рекомендується не втрачати пильності та за можливості заправлятися на більших АЗС. Це знизить ризики натрапити на "бодягу".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW