В Запорізькій ОВА створили комісію з питань поводження з відходамиНабув чинності Закон України «Про управління відходами». Цей довгоочікуваний документ запускає реформу управління відходами та наближає наше законодавство до законодавства ЄС. Закон урегульовує питання розділення повноважень між міністерствами, органами місцевого самоврядування та місцевими органами влади.

Про це повідомляє 061 з посиланням на пресслужбу Запорізької ОВА, передає 061.

Тепер змінені правила ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Відтепер, якщо власник відходів не встановлений, їх перевезення та/або оброблення закріплені:

  • місцеві державні адміністрації - для виявлених за межами населених пунктів;
  • органи місцевого самоврядування - для виявлених у межах населених пунктів.

Комплекс заходів зі збирання, перевезення та/або оброблення таких відходів здійснюють суб’єкти господарювання у сфері управління відходами.

Для організації ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ фахівцями Запорізької ОВА створено постійно діючу обласну комісію з питань поводження з безхазяйними відходами. До складу комісії включено представників Державної екологічної інспекції Південного округу з Запорізької та Херсонської областей, управління Національної поліції України.

На підставі інформації, наданої власником або користувачем земельної ділянки, на якій виявлено відходи, інформації, наданої громадянами, підприємствами, установами та організаціями, медіа, комісія визначає кількість, склад, властивості, вартість відходів, ступінь їх небезпеки для навколишньогоприродного середовищаіздоров'ялюдинитавживаєзаходів до визначення власника відходів. За результатами розгляду обласна комісія буде приймати рішення щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

Організаційне забезпечення діяльності обласної комісії та організацію збирання відходів, власники яких не встановлені, буде здійснюватись фахівцями департаменту захисту довкілля Запорізької ОВА.

У разі виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ громадян просять повідомляти до: органу місцевого самоврядування, якщо вони розташовані в межах населеного пункту; до департаменту захисту довкілля облдержадміністрації, якщо розташовані поза межами населеного пункту.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі виявили ще два підприємства, які спалювали небезпечні відходиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW