Пенсіонерам радять знімати гроші зі своїх карток, аби запобігти вилученню пенсії банкомПенсії українців можуть бути вилучені з їхніх карткових рахунків і повернуті назад у банк. Таке може статися за певних умов. Отже, пенсіонерам радять не випробовувати долю, а користуватися грошима зі своїх пенсійних карток, аби запобігти вилученню пенсії банком.

Крім того, в законопроекті №9453, який зараз розглядають у Верховній Раді, йдеться також про інші причини для припинення виплати пенсії. Цей законопроект Рада вже проголосувала в першому читанні і незабаром голосуватимуть його остаточно.

Отже, цим документом передбачено, що пенсіонерам, які упродовж півроку не отримують гроші зі своєї картки або взагалі нею не користуються, зупинятимуть виплату пенсії. Крім того, відбуватиметься вилучення пенсії банком з картки, якою ніхто не користувався упродовж 6 місяців. У законопроекті також вказані ще декілька підстав для припинення щомісячних виплат.

Отже, виплату пенсії припинятимуть у таких випадках:

  • якщо пенсіонер тимчасово проживає за кордоном і подав заяву щодо припинення виплати пенсії;
  • якщо пенсіонера визнано безвісти відсутнім або оголошено померлим у встановленому законом порядку;
  • якщо пенсіонеру надано статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин";
  • якщо пенсію не отримували протягом 6 місяців поспіль в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або в разі відсутності протягом 6 місяців поспіль видаткових операцій в установах банків за поточними рахунками, на які проводиться виплата пенсій;
  • якщо одержувач пенсії не проходив фізичної ідентифікації у випадках, передбачених законодавством.

Новим законом також будуть передбачені окремі моменти, що стосуються підрахунку страхового стажу і призначення пенсії громадянам, які певний час працювали в РФ, Білорусі, а також в інших пострадянських країнах, що входять до СНД.

Отже, в законопроекті №9453 передбачені такі моменти:

  • врегулювання питання обчислення розміру пенсії пропорційно до страхового стажу, набутого в Україні, для осіб, які працювали в Україні та за її межами;
  • врегулювання питання зарахування стажу, набутого за період роботи в державах, які входили до складу колишнього СРСР;
  • визначення умови пенсійного забезпечення військовослужбовців, які мають страховий стаж, набутий в Російській Федерації.


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW