На Полтавщині проводять перевірки фактичного місця проживання ВПО



Із 1 серпня в Полтавській області розпочали перевірки фактичного місця проживання/перебування вимушених переселенців. Про це на брифінгу повідомила Ліана Новосад, начальник Головного управління Нацсоцслужби в Полтавській області, її цитує пресслужба Полтавської ОВА.

Вона уточнила, що перевірці підлягають не всі внутрішньо переміщені особи, а тільки ті, хто отримує допомогу від держави. Захід контролю здійснюється безпосередньо протягом 10 днів після прийняття рішення про проведення перевірки.

«Але до людини одразу за вказаною адресою спеціалісти не йдуть. Внутрішньо переміщеній особі повідомляють доступним способом (лист на електронну пошту, телефонний дзвінок чи повідомлення в месенджерах) про проведення перевірки. І тільки за два дні фахівці управління чи уповноважені особи відвідають адресу, вказану як фактичне місце проживання», – говорить Ліана Новосад.

Якщо внутрішньо переміщена особа відсутня під час проведення перевірки фактичного місця проживання, посадова особа складає відповідний акт та надсилає ВПО повідомлення про необхідність протягом 14 днів з’явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

«До проведення перевірок залучають представників органів місцевого самоврядування. Визначений алгоритм взаємодії з територіальними громадами. Зауважу, ті ВПО, які проживають на території області, не мають причин для занепокоєння. Якщо ж переселенці змінили місце проживання, повинні протягом 10 календарних днів звернутися до органу соцзахисту, ЦНАПу або скористатися додатком Дія та вказати актуальну адресу», – наголошує Новосад.

В управлінні вже ухвалено 12 рішень про проведення перевірки 140 переселенців по всій території області.

Також Ліана Новосад розповіла про можливість людей похилого віку та людей з інвалідністю, які проживають зокрема й у МКП в закладах освіти, переїхати до санаторіїв «Слава» на Полтавщині чи «Батьківщина» в Трускавці.

Заклади визначені учасниками експериментального проєкту Мінсоцполітики з надання соціальних послуг людям похилого віку та особам з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб. Соціальні послуги з надання притулку, підтриманого проживання та соціальної адаптації безкоштовні.

Нагадаємо, у Полтаві дітей безоплатно навчатимуть пілотувати дрони.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW