У Чернігові запрацював єдиний центр надання гуманітарної допомоги жителям міста, які постраждали внаслідок ракетної атаки 19 серпня. З міркувань безпеки місце прийому заявок на допомогу не розголошують, але отримати всю інформацію можна у відділі звернень громадян. Яку допомогу можуть отримати чернігівці, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу, далі у сюжеті «Суспільне Чернігів».
Чернігівка Ольга Сорокіна живе поблизу театру. 19 серпня, в день ракетного обстрілу центру Чернігова, жінка була вдома.
Чернігівка Ольга Сорокіна, ФОТО: Суспільне Чернігів
"Вікно в мене виходить на сторону театру, те що на кухні. Я була біля мийки, якби була біля столу, то вже б з вами не говорила. Я мила посуд, а потім як почула свист, а потім за одну секунду все б'ється".
Залишити заявку на відновлення житла й отримання грошової допомоги Ольга Сорокіна прийшла до єдиного центру надання гуманітарної допомоги. Тут працює 15 міжнародних партнерів і організацій, розповіла начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій Наталія Хольченкова.
Начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій Наталія Хольченкова, ФОТО: Суспільне Чернігів
"Перше, це відновлення житла, малі та середні ремонти. В основному, це заміна вікон, дверей, а також можливо невеликий ремонт приміщень, які постраждали внаслідок атаки. Другий вид допомоги, це матеріальна допомога, тобто грошова, а також надаються юридичні послуги, правова допомога, психологічна допомога, а також надаються набори швидкого реагування, це плівка, фанера, набори будівельного матеріалу ти мешканцям, які потребують, що зробити швидкий ремонт".
Чернігівці у центрі надання допомоги, ФОТО: Суспільне Чернігів
Щоб отримати інформацію про місце роботи центру, яке з міркувань безпеки не розголошують, треба спочатку звернутися до відділу центру громадян, каже Наталія Хольченкова.
"Можна отримати інформацію за відділом звернень громадян, після попередньої реєстрації буде названа адреса. Також там скоординують коли й куди людині треба прийти, щоб отримати ту, чи іншу допомогу. Є пакет необхідних документів, це паспорт, код, якщо ремонт, то право власності на житло, в окремих випадках донор розглядає інші варіанти, але це основний перелік документів. Якщо це вразлива категорія населення, то потрібні підтверджуючі документи. І фото пошкоджень для фіксації".
Чернігівка Раїса Огієнко розповіла, які саме пошкодження отримало її житло:
Чернігівка Раїса Огієнко, ФОТО: Суспільне Чернігів
"Розбилося вікно на кухні, розлетівся і розбився балкон, винесло вхідні двері, побило посуду, відкрило всі шафи й навіть розбило портрет мого мера".
Скільки піде часу на отримання гуманітарної допомоги, визначає кожна організація і донор самостійно.
За словами представника Норвезької ради у справах біженців в Україні Богдана Бондаренка, допомогу люди можуть отримати вже наступного тижня, за умови, якщо цього тижня завершать реєстрацію.
Представник Норвезької ради у справах біженців в Україні Богдан Бондаренко, ФОТО: Суспільне Чернігів
"Реєстрація на багатоцільову грошову допомогу, тим хто постраждав. Це й ті, в кого постраждало житло і ті, хто отримав поранення внаслідок події, яка сталася 19 серпня. І також працюють наші юристи для надання правової допомоги. Якщо ми на цьому тижні завершимо реєстрації, то ми сподіваємося, що люди, які будуть відібрані, то вони отримають допомогу протягом наступного тижня".